| Stefanvls a întrebat:

Va salut!
Vreau sa incep un ciclu cu Turanabol, am 21 de ani, 1.83 si 75 kg, am o gena cu care sincer chiar ma mandresc, intotdeauna am aratat bine la corp indiferent de alimentatie. M-am informat destul despre turanabol si alti stero, acesta mi se pare cel mai "safe" fara reactii adverse grave si mai putin toxice la alti stero.Nu este o decizie batuta in cui, vreau pareri, sunt constient ca este prea devreme sa incep acest ciclu din cauza varstei dar nu caut sa pun masa musculara foarte mare, vreau de calitate. Acum sa imi mai spuneti voi ce si cum dupa experientele voastre, va mai pot da informatii despre mine daca e nevoie.In momentul de fata fac sala de 5 luni de zile unde am luat creatina de 2 luni si aminoacizi lichizi, efectele lor vazandu-se chiar din prima luna. De obicei cresc repede la sala in masa musculara si sunt foarte bine definit, nu exagerez si nu vreau sa ma dau mare. Va multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| cristiww a răspuns:

Pana la urma idiferent ce am scrie noi aici tu tot o sa faci ce vrei. Stiu asta, asa se intampla. Tu practic acum iti cauti motive pentru a justifica alegerea facuta( care in proportie de 80% e luata).
Ideea e asa: nu are rost sa mai scriu si eu ce au scris colegii, au dreptate oamenii.
Ce vreau eu sa spun e ca ai ales din start, prost, varianta de administrare(steroizi orali). Zici ca te-ai documentat, (poate ca stii ceva ceva) dar nu ai inteles chestiile esentiale ale uzului de steroizi. Ai vazut ce scrie acolo: "Suprima productia proprie de testosteron" asta inseamna ca iti **** propriul testosteron pentru un castig destul de mic. Dupa ce faci PCT (daca faci, si ar trebui sa faci) vei astepta o perioda de timp pana sa ajunga testosteronul propriu la valoarea normala. Ce crezi ca se va intampla in acest timp? vei pierde destul de mult din ce ai acumulat. Ar trebui o baza de testosteron injectabil la ciclul tau, daca ramai pe zero cu testosteronul sa ai in corp ceva acolo pe durata ciclului si castigurile totodata sa fie suficient de mari incat sa merite riscul, si cand vei fi pe off -cycle sa mai ramai cu ceva. E cea mai proasta varianta (din toate punctele de vedere) sa faci un ciclu cu orale si care iti mai suprima si productia proprie de test, clar cea mai proasta varianta. Daca tot vrei sa faci ceva, fa cu cap incat sa merite. Nu mai zic de PCT ca ala e cel mai important, daca nu-l faci cum trebuie pierzi tot ce ai acumulat. La fel si alimentatia de mare importanta. Te umfli putin si la final ramai doar cu efectele negative, care sunt in timp (garantat sunt, nu le simti pe loc). A da, vezi ce cumperi, majoritatea de pe net sunt fake. Si aproape toate sunt in laboratoare underground facute (adica nu de vreo firma farmaceutica)

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai nici macar 3 ani de sala, nici macar 1 an, si tu vrei stero? Eu stiam ca stero se iau dupa 10 ani de sala, cand ajungi la plafon si nu mai poti progresa natural...

Tu n-ai nici macar 1 an. Nah, Romania si romanii care traiesc in ea, ce sa ceri happy

| aXy99 a răspuns:

"In momentul de fata fac sala de 5 luni de zile unde am luat creatina de 2 luni si aminoacizi lichizi, efectele lor vazandu-se chiar din prima luna. "

Aici gresesti. Efectele s-au vazut dupa prima luna, dar nu efectele suplimentelor, ci efectele antrenamentului tau si (probabil) al alimentatiei tale (posibil corecta, probabil ca nu prea). Esti la inceput, acum cresti orice ai face.

Cat despre ciclul tau, este foarte prost, mai documenteaza-te. Sa nu mai zic ca e stupid sa iei atat de devreme, nici nu stii sa te antrenezi cum trebuie.

| cristiww a răspuns (pentru aXy99):

Buna observatia. Exact cum spui tu, s-au vazut efectele antrenamentului asupra unui corp care nu a mai facut acest tip de efort. Efectele suplimentelor nu "se vad", nu au cum sa se vada, suplimentele (mai putin creatina) sunt doar "alimente procesate", cu ele iti cresti aportul proteic si caloric. Punct. Acelasi lucru il poti obtine si daca mai adaugi (daca mai poti manca) o bucata de carne si/sau niste orez/fulgi etc

| DannyQ a răspuns:

De ce ai vrea sa bagi steroizi când nici măcar nu ai atins cel mai mare prag de stagnare? Adică ai luat câteva suplimente nutritive timp de câteva luni și deja ai ajuns la steroizi? Pana la steroizi cresti cu mâncare și suplimente nutritive de o sa te saturi.