| RAY a întrebat:

Voi aveti gantere acasa? De cate kg? Ce exercitii faceti?

30 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am avut de diferite kg mai demult si nu numai.
Si gantere si extensor si bicicleta...Acuma mai am doar bicicleta.

| RAY explică (pentru Freya1):

Wow ai masa musculara mare?

| Freya1 a răspuns:

Am avut masa musculara destul de bine dezvoltata dar nu in sensul ala masculin, urat.Am facut sporturi de mica de la dans la Handball si K1 dar m-am lasat din cauza problemelor cu genunchiul si de atunci nu am mai facut sport decat o bicicleta, niste exercitii de incalzire si cam atat sa nu imi fortez articulatiile ca a fost nasol.
Dar da, musculatura mea daca as putea sa o lucrez ar fi destul de definita doar ca nu imi place sincer.Nu consider atragatoare o fata musculoasa.

| Frank51 a răspuns:

De regula fac flotari, obisnuiam sa fac 25 corecte cu 2-3 repetari, acum de cand stau degeaba de o luna abia fac 10. Pentru maini nu am exercitii specifice.

| RAY explică (pentru Frank51):

Am vazut un baiat avea niste brate mari, e misto sa ai brate mari

| LPCTSTR a răspuns:

Noup, mai bună-i prăjiturica.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Grasule devenim dinozauri amandoi, eu i-am distrus drumurile lui robu, el facea eu faceam gropi, nu vezi ca nici centura numai se face, pai daca ies din casa le daram centura, au incercat sa faca una suspendata in aer

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Nu prea văd logica exprimării but still, keep calm că nu-s chiar atât de gras.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Nu ai inteles?

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Pe bune.
Parcă ar scrie Google Translate de acum câţiva ani pentru tine.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Ai scris Noup, mai bună-i prăjiturica = calorii =te ingrasi, ce e asa greu de inteles

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Vorbind parţial ironic, măi...

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Si eu ironic am continuat, folosesti aia 84 de miliarde de neuroni

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Sunt semi-confuz.

| Hammurabi a răspuns:

Nimic. Nici o ganteră. Nici un exercițiu.
Lene totală. Lene de mă doare. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Puturosule,sorata e asa sportiva

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Da, da' eu arăt mai bine ca ea. Ea dacă nu se mișcă se îngrașă instantaneu. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ce prost am fost ca nu mam vazut cu ea sa vad cum se misca ea

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

laughing Păi cine te oprește că ea e în România până pe 10 oct. După aia vine și mă înlocuiește.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Distanta ma opreste

| aXy99 a răspuns:

Nu. Niciun kg. Fac uneori exercitii pentru abdomen.

| raMLesS a răspuns:

Eu am tot un fel de gantera, doar ca o port cu mine in permanenta, se numeste sarpele gantera laughing Tu stii ce brate faci de la aia? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Doar benzi de rezistenta.
http://cdn1.shopmania.biz/......~10062.jpg

De toate brate, piept, spate, picioare, abdomen. Sunt mult mai avantajoase si poti sa devi inventiv.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Aia e cardio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Se pot intinde pana la 40-50 kg le poti dubla multe chestii mi se pare mult mai avantajos decât greutatile doar nu-ti iei greutati de zeci de kile in casa, asa mai bine mergi la sala

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi place la sala, primesc avansuri de la fete sau am eu pofte eu nebune cand vad fete hot si numai am chef de culturism

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Izbeste cu greutatile prin sala sau fa ca o gorila si fug de tine speriate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20kg,ridicari happy

| Kerre a răspuns:

De regula nu prea fac exercitii acasa chiar daca am un intreg set de gantere, totul fac la sala nu vreau sa ma supra-antrenez facand si acasa.

| Crsiti92134 a răspuns:

Gantere nu am. Fac 25 de flotari cu 3-4 repetari si ce mai alerg sau merg cu bicicleta.