| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Voi ce credeti, majoritatea superstarurilor de top din WWE UFC MMA sunt drogati? ( Adică au consumat vreodata droguri?)

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

La ce droguri te referi mai exact? Steroizi, narcotice sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca se mai ia cum se lua inainte, si cum tragea mike tyson si maradona cocaina pe nas inainte de meciuri, ca acum au teste mai avansate, deci banuiesc ca se vede cocaina, sau alte substante.
Dar cum mergem pe principiul lui darwin al evolutiei, banuiesc ca au evoluat si aia cu drogurile, care nu ies la rezultate antidopping pentru ca sunt folosite substante care inca nu sunt pe lista de interzis,
Sharapova a fost suspendata pe termen nelimitat, pentru dopaj, a revenit ulterior in tennis.
Sau in cazul boxului, unde meciurile sunt aranjate,
gen meciuri de-astea :) https://www.youtube.com/watch?v=xEG_C4_7_T4
atunci n-or sa ii mai intereseze de dopaj, ci doar de pariuri, si sa iasa cine vor ei :)
cum facea udrea bisnita la gala bute gen :)
ps wwe si mma nu au ce cauta in aceeasi propozitie.
Aia din mma se bat pe bune
wwe, se prefac :))

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Mike a trecut prin iad, sa spun asa cu drogurile..In apogeul carierei lui, avea sute de milioane de dolari.
Omu isi cumparase tigrii ca animale de companie si platea sute de mii sa ii intretina.Am vazut multe interviuri cu el cand povesteste despre dependena lui de cocaina. Ajunsesera dealerii sa ii spuna sa o ia mai usor.Si alcool foarte mult.
La 11 ani a luat prima data dmt(dimetiltriptamină).
Depinde despre ce droguri vorbim, stim cu totii povestea lui Lance Armstrong, caruia i-au distrus imaginea publica cei din media, dar a spus in multe interviuri ca foarte multi atleti faceau asta si nu erau prinsi..Acum s-au schimbat treburile in ufc de exemplu e destul de greu pentru ca se fac multe teste.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Ala nu e box, e kickboxing.
2. Chiar crezi ca era nevoie sa fie aranjat un astfel de meci? Maurice Jackson e in principal luptator de MMA si nu unul neaparat extrem de bun. Poti sa te uiti si la alte meciuri de kickboxing ale lui sa vezi ca are prestatii slabe si oricum, un meci aranjat nu se desfasoara asa. Cel mai probabil s-a speriat si a incercat sa iasa din meci asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Pai nu s-a batut omu.
Nu era lovit sau sa nu mai poata juca, Pur si simplu n-a mai vrut
nu s-a inteles la bani probabil, la felu cum facea.
I-or fi promis o anume suma de bani, si cand a intrat in ring i-or fi zis,
sickAuzi, stii banii aia care ii iei la sfarsit, de fapt iti dam decat jumate.
Asa cred ca s-ar explica.
Ori a pius la pariuri pe morosanu laughing)

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca se referea la cocaina, ci la steroizi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Pai te ajuta si cocaina, intr-un meci de box, nu neaparat doar steroizii iti dau boost, sunt o gramada de alte substante.
Cocaina era cea mai populara, prin 80 -90, in sporturi, pentru dopping,
Trageai o linie, si alergai tot terenu, pana la pauza, si la pauza mai bagai una. laughing