| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce proteine luati pentru marirea masei musculare?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Mai eu am inceput cu Total mass 4200. si am luat vreo 5 kg de alea. Eu tot timpu iau jumate din doza recomandata.La total mass era 75g portia eu luam32g. Si se cunostea. Dar auma m-am apucat mai serios si iau Myomax.si din asta tot jumate de portie.Dar daca vrei sa iei Myomax iti sugerez sa faci sala serioasa pentru ca sunt scumpe si trebuie sa faci corpu sa le asimileze daca tot le iei.dar de inceput Toatl mass sunte foarte bune.

| anonim_4396 explică (pentru 13):

Multumesc mult .

11 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Iti recomand sa iti iei proteinele din mancare: lactate, pui, peste, fasole, vita, porc, oua.

| anonim_4396 explică (pentru stefanradu):

Nu imi permite programul, eu plecand la 7 sau 8 si ajungand la 4. Si oricum daca mananc toate astea care le-ai zis tu nu o sa le mananc niciodata in cantitatea necesara incat sa imi maresc masa musculara.

| 13 a răspuns (pentru stefanradu):

Daca faci culturism nu poti sa iti iei proteinele necesare din alimente pentru ca faci 3 hepatite pana mananaci tu oula de care ai nevoie ca sa-ti asiguri cantitatea optima de proteina de care are nevoie corpul.

| tinaHd a răspuns:

Nicio proteinabig grin:*

| X a răspuns:

Ai multe si toate difera atat la compozitie si in functie de organism.Prodesele weider sunt cele mai bune mega mass 4000 insa depinde de organism il iei si in 1 luna iti da seama daca simti ceva(ti-am dat un ex care se gaseste peste tot).Cat despre sanatate e total eronat tot.Cei care fac culturism stiu mai bine.Acestea contin toate tipurile de aminoacizi, vitamine si multe altele in cantitati necesare zilnic,+ ca nu poti manca cantitatea de proteine asa mare de aia sau facut si produsele astea.

| anonim_4396 explică (pentru X):

Mersi .

| Cosmin86 a răspuns:

Dymatize elite whey. Proteina foarte buna din zer, glutamina ( pentru refacere ), enzime pentru o digestie mai buna si un gust foarte bun.

Dar costa happy

| Alinaka a răspuns:

Pentru cresterea masei musculare trebuie sa folosesti gainere de genu http://is.gd/jLxWN8, daca le asociezi si cu o creatina este mai bine.

| Sincerrrrrr a răspuns:

Mai bine faci natural ca e mai sanatoswinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sincerrrrrr):

Si cu suplimente tot natural e