| raspunsul07 a întrebat:

Voi stiti ca Romania este una dintre singurele echipe din Europa care nu a jucat niciodata o semifinala de cupa mondiala sau europeana? Pe bune adica pana si Bulgaria care e praf a jucat macar o data o semifinala in 1994. Voi credeti ca vom prinde vreodata o semifinala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice este posibil in fotbal dar nu cred ca echipa nationala (seniori) a Romaniei va juca repede intr-o semifinala sau finala europeana sau mondiala.

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la fotbal, nu?
Fiindca la alte sporturi avem rezultate internaționale: gimnastica, tenis, samd.

| Drimmero a răspuns:

Cred ca Romania va fi echipa cu cel mai negativ record de neprezenta la vreun mondial, iar la european maxim faza grupelor, mai departe nu. Vezi ca Bulgaria in 94' avea fotbalisti precum Stoichkov, Letchkov, Borimirov, mult peste ce avea Romania chiar la mondialul din 94, cel cu care se mandreste atat de mult, meci mancat de Prunea.

| Tkfus a răspuns:

Cum adică dintre singurele, sunt multe care nici macar nu s-au calificat încă la un turneu final. Plus că bulgarii și ungurii au avut în trecut cele mai puternice naționale din Europa

| raspunsul07 explică (pentru Tkfus):

Sa stii ca nu se iau in considerare insulele feroe!