| Anonymous744 a întrebat:

Vreau forta si rezistenta, nu muschi.
Ceva tips & tricks pentru sala?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Oricite serii ai face, dozeaza-ti in asa fel greutatile incit la ultima, eventual si penultima, sa tragi din greu la ultimele repetari, iar daca ai pe cienva care sa te ajute in caz ca nu mai poti, e si mai bine. Pentru mine, asta era deliciu cand mergeam la sala, ca vedeam de ce sunt in stare sa fac, si faptul ca ajungeam la limita putinței ma determina sa lupt sa reusesc happy.

| DovleacTurbat a răspuns:

Pentru forta te antrenezi cu greutati care sa nu-ti permita mai mult de 4 repetari pe serie (dar executate corect). Rezistenta- greutati mici si repetari multe 20+.

| Pandamicuț a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa iesi afara si sa alergi cat mai mult pentru rezistenta. Poti iesi in parc si sa alergi, nu accelerat pentru ca vei obosi. Alergi usor si cat mai mult timp cu o viteza aproximativ constanta. Sper ca te.am ajutat :*