| ItachiUchiha a întrebat:

Vreau niste exercitii de incheietura si antebrat fara haltere pentru skandenberg.

Răspuns Câştigător
| LuCi82820 a răspuns:

Pai cei mai importanti muschi din skandenberg sunt inchieietura, antebratul, tricepsul si umarul deci pentru astea iti trebuie haltere doar la inchieietura nu Fundita?

| Cosmin86 a răspuns (pentru LuCi82820):

Serios? bicepsul e mai important decat tricepsul. Si mai iti trebuie si spate, in special la tehnica top-roll.

Copil mic, ramai cu fundita ta ca esti paralel cu sportul

| LuCi82820 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba desteptule fara triceps si antebrat NU EXISTA SKANDENBERG!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LuCi82820):

Evident, dar nici fara biceps.

bicepsul intra in hook, push si o varianta din top-roll, pe cand tricepsul intra foarte putin in top-roll, atat.

Si sincer, nu mai da sfaturi de skandenberg daca esti o femeie frustrata care adauga "fundita?" la sfarsitul unui sfat, eu as intra in pamant de rusine sa scriu cuvantul "funda?" sau "fundita?".

copil mic si paralel cu skandenbergul laughing

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trecand peste sfaturi de la copii mici, recomand :

- flexia incheiturii cu gantere
- tractiuni
- flexii la extensor
- flexii la aparate speciale la sala

Si la toate faci si flexii inverse. Dar tot halterele raman baza, cand vrei forta.

| Hash001 a răspuns:

Flotarile sunt raspunsul la intrebarea ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hash001):

Da, sigur, mai documenteaza-te