| AlexSkillz19 a întrebat:

Vreau niste exercitii sa cresc in inaltime?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, tu chiar esti obsedat cu inaltimea, daca ai pus 22 de intrebari, doar despre inaltime.

Eu te sfatuiesc sa citesti raspunsurile celor care ti-au scris pana acum, in astea 22 de intrebari:
https://www.tpu.ro/utilizator/abuppl/intrebari/

| AlexSkillz19 explică (pentru Violleta2022):

Decat sa raman mic

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Si te-au ajutat cu ceva intrebarile puse?
Daca esti tot aici, in loc sa fii la sala sa te dai cu burta de pamant, seinamna ca nu ai inteles nimic din ceea ce-ti spunem noi si pierzi vrema degeaba! Fa un sport si mananca sanatos!
Asta este sigura solutie pe care tu trebuei sa o iei foarte in serios, acum cand mai ai o sansa sa faci ceva, altfel acul se intepeneste la 170cm.

| AlexSkillz19 explică (pentru Violleta2022):

Am 1.70 la 14 ani, mai cresc pan la 18?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Da, vei mai creste cel putin pana la 16 ani, iar dac esti norocos, chiar pana la 18.
Din pacate, depinde doar te tine sa-ti stimulezi cresterea, facand un sport adevarat (volei, bachet, handbal, inot), la care sa mergi zilnic si sa muncesti zdravan si bineinteles mancand foarte sanatos.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu stiu, vrei? Lasand gluma la o parte, inot, baschet, stretching. Altceva chiar nu poti face si raspunsul asta o sa il vezi peste tot.
https://www.pcfarm.ro/intreaba_farmacistul/intr/8045/inaltare
http://www.sfatulmedicului.ro/comunitate/diverse/cresterea-in-inaltime_860
http://www.crestereinaltime.ro/pastile-si-hormoni-de-crestere-articole.html
Mai poti studia pe aici si daca vrei mai multe, google is your friend.

| RainbowD a răspuns:

Ar trebui sa faci sport. Eu am crescut 15cm facand sport de performanta.

| SynapseNinja a răspuns:

Si eu am probleme cu înălțimea și mulți medici mi-au recomandat să fac înot sau baschet, că înalță mult. Sau poți face chineto-terapie, dar nu știu cât de mult te ajută.

| GameOverBitch a răspuns:

Apuca-te obligatoriu de un sport, altfel nu ai nicio sansa

| MSandu52 a răspuns:

Apucate de handball, baschet, volei...