| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Vreau sa am patratele, dar nu pot face abdomene. Ce alteva pot face? P.s am 12 ani

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani este imposibil sa ai patretele, esti inca copilas mic si ai nevoie sa manci sanatos si bine, ca sa cresti si sa te dezvolti frumos.
Dar, ca sa te dezvolti frumos, fara sa ai burta mare si sa fii gras, trebuie sa faci un sport, sa mergi al un club sportiv si sa te inscrii acolo!

| Violleta2022 a răspuns:

Am totusi o curiozitate, de ce nu poti face abdomene?
Ai operatie pe burta?

| Vali1234gahavjygjaka explică (pentru Violleta2022):

Nu am nimic, cred ca nu am forta in abdomen si in spate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vali1234gahavjygjaka):

Inseamna ca nu ai facut sport in viata ta si nu esti fit deloc.
Normal ar trebui sa fii capabil sa faci atat flotari cat si abdomene cu foarte mare usurinta, ceea ce nu-i rau aucm, sa te apuci sa inveti a le face, ca asa ti se intaresc muschii abdominali si cei ai spatelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am patratele dar pot sa fac abdomene multe.

| ĂlaRău a răspuns:

Poti sa le desenezi cu pixul

| Louys a răspuns:

Daca esti mai gras, nu incerca sa faci abdomene.
Alearga sau fa exercitii gen flotari cu genuflexiuni, pentru ca daca vrei sa slabesti din grasimea de pe burta, trebuie sa slabesti si din grasimea de pe brate, etc.

Dupa ce nu mai ai burta, fa abdomene si alte exercitii specifice.

| Vali1234gahavjygjaka explică (pentru Louys):

Sunt cel mai slab de la mine din clasa, am 40 kg si 1, 67.

| Louys a răspuns (pentru Vali1234gahavjygjaka):

Atunci cauta exercitii pentru abdomen si fa-le.
Trebuie sa faci abdomene, pentru ca ele te ajuta sa antrenezi muschii abdomenului.

Fa cum poti, chiar daca nu faci corect.Si cand ajungi sa faci corect, mai cauta si alte exercitii.

| AlexxxButaaa a răspuns:

Mănâncă și fa masa musculară... sa te apuci pe la 16 ani de sala