| Yosefin a întrebat:

Vreau sa bag si eu la pariu dar nu am fost niciodata.

Imi spuneti va rog cum sa procedez cu codurile acelea? ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| pinnus a răspuns:

Ps, raspunsul este doar copiat de la acest link https://www.tpu.ro/......-intru-la/

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci frumos deschizi usa, intri si apoi o inchizi la loc :)) Acolo inauntru o sa observi pe un perete niste foi cu meciuri/coduri/cote etc. Iti iei o foaie si un creion de pe acolo si apoi te duci si notezi codurile meciurilor care vrei sa le joci si tipul de pronostic. Sa zicem ca ai trecut pe foile alea ceva de genul " 243 Liverpool-Swansea 1 X 2 1x x2 12" Iar sub respectivele numere: 1, X, 1x, x2, 12 o sa ai niste cote: 1.55 sub 1; 3.50 sub X; 5.30 sub 2; 1.20 sub 1x; 3.20 sub x2 si 1.40 sub 12. E ok pana aici? Eee si tu vrei sa pariezi ca bate Liverpool. In cazu asta pe foaia aia treci codul meciului(ADICA 243 ala) si apoi pronosticul dat, adica 1. Deci pe foaie trebuie scris "243 - 1" Sper ca ai inteles pana aici. Acum hai sa iti explic ce inseamna restul numerelor alea. Deci daca ar fi Liverpool-Swansea cum am zis eu, sa stii ca echipa trecuta prima inseamna ca joaca acasa, adica pe stadionul propriu, iar cea trecuta a doua joaca in deplasare(in cazul nostru: Liverpool joaca acasa, Swansea in deplasare la Liverpool) asa e de fiecare data;) Si acum: 1 inseamna ca bate cea care e trecuta prima(adica Liverpool), X inseamna ca meciul se termina egal, 2 inseamna ca bate cea care e trecuta a doua(Swansea), 1x(se mai numeste sansa dubla) inseamna ca ori bate Liverpool ori se termina egal, x2(tot sansa dubla) inseamna ca bate Swansea sau se termina egal, iar 12 inseamna ca o sa castige oricine, indiferent care dintre echipe. Si acum modul de calculare al castigului. Ti-am zis mai sus ca ai niste cote aflate sub pronosticurile alea. Tot mai sus ti-am spus ca ai bagat pe Liverpool ca bate, deci ai cota 1.55. Eee acum sa stii ca aceasta cota se inmulteste cu suma pe care o pariezi. Ce inseamna asta? pai inseamna ca trebuie sa mai bagi meciuri pe bilet(ai voie maxim 30 de meciuri pe bilet, sa nu uiti asta). Deci iei alte coduri(cum e 243 ala la exemplul de ti l-am dat eu) si pui alte meciuri, cate vrei tu si cate crezi ca sunt castigatoare;) La primul meci ai cota 1.55, mai pui un meci de 1.70, un altul de 1.30...deci pui cate vrei tu pana in 30 de meciuri. Dupa ce ai scris codurile si pronosticurile pe foaie te duci la domnisoarele alea care stau acolo la tejghea :)) si le dai foaia. O sa iti scrie codurile si pronosticurile pe calculator si la final o sa le spui pe cat pariezi. Si tu o sa zici "imi pui pe X lei" Poti baga minim 2 lei(sau 1 leu-depinde de casa de pariuri) si maxim cat vrei tu, nu stiu. Asa sa revenim: cotele pronosticurilor tale se vor inmulti: 1.55 * 1.70 *...(mnea, cate ai tu acolo) si la final vei avea o cota de 10 sa spunem. Si ti-am zis ca aceasta cota finala se inmulteste cu suma pariata: pui 1 leu, ai 9 lei si ceva(mai opresc ei comisioane) pui 2 lei ai 18 lei si ceva, pui 5 lei ai 48 si ceva de lei. Apoi dai banii, primesti biletul si asta e tot. Aaa si dupa ce iesi sa inchizi usa la loc :))) Daca ai nelamuriri sa-mi spui, si uite "joaca-te" pe site-ul astora http://www.parisport.ro/ si pui pronosticuri acolo la nimereala. In dreapta o sa iti apara un bilet virtual(ca sa vezi cum arata). Nu e pariat online, e doar ca o idee sa te ajute. Bafta la pariuri, o sa ai nevoie :)))

| pinnus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ps, raspunsul este doar copiat de la acest link https://www.tpu.ro/......-intru-la/

| pinnus a răspuns:

Daca vrei sa vezi in fiecar zi cate un bilet dupa care sa te inspiri intra pe pagina cota sigura 10+, au fost activi baietii pe un site recent inchis din cauza concurentei si au facut super treaba, raspund si in privat daca ai nelamuriri.