| geoandrei000001111 a întrebat:

Vreau sa cresc in masa musculara, daca fac exercitiile din acest video sunt sanse sa imi afecteze cresterea? am 16 ani si am intre 1.67-1.71

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de exercitii:

- de izolare ( care lucreaza un singur muschi )
- de baza, multiarticulare ( cand intra mai multi muschi ).

La cele de baza ar fi tractiuni, unde intra: spate, biceps, umar, antebrat, abdomen ( chiar si gatul se incordeaza cand legi discuri de tine si faci tractiuni ).

Cu exercitiile de izolare cresti putin la inceput ( cum cresc incepatorii ) si apoi te plafonezi, tot firav ramai.

Si dupa 15 ani de exercitii de izolare, tot firav esti. Exercitiile de baza ( tractiuni, presa militara, genuflexiuni cu haltera, impins cu haltera, mersul fermierului, etc. ) iti maresc productia de TESTOSTERON a corpului si chiar pui muschi.

p.s. : trebuiesc combinate si cu multa mancare, cand pui muschi mananci singur cat o familie intreaga.

Cate fripturi mananci pe zi acum?

6 răspunsuri:
| Pacquiao a răspuns:

Nu iti afecteaza cresterea.
Antrenamentele lui Angel sunt foarte bune happy
Trebuie sa executi corect si nu se va intampla nimic rau happy
Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Dar nici muschi nu o sa puna, alea sunt exercitii de izolare.

| geoandrei000001111 explică (pentru Cosmin86):

Cum adica exercitii de izolare? fac de vreo luna si se cunosc bratele ca s-au marit

| geoandrei000001111 explică (pentru Cosmin86):

2 pe saptamana

| Cosmin86 a răspuns (pentru geoandrei000001111):

Cum adica 2 pe saptamana? vrei sa spui 3-4 fripturi PE ZI ( poate chiar 5-6 ).

Tu din ce vrei sa pui muschi, din aer?

| Cosmin86 a răspuns (pentru geoandrei000001111):

Sunt 2 tipuri de exercitii:

- de izolare ( care lucreaza un singur muschi )
- de baza, multiarticulare ( cand intra mai multi muschi ).

La cele de baza ar fi tractiuni, unde intra: spate, biceps, umar, antebrat, abdomen ( chiar si gatul se incordeaza cand legi discuri de tine si faci tractiuni ).

Cu exercitiile de izolare cresti putin la inceput ( cum cresc incepatorii ) si apoi te plafonezi, tot firav ramai.

Si dupa 15 ani de exercitii de izolare, tot firav esti. Exercitiile de baza ( tractiuni, presa militara, genuflexiuni cu haltera, impins cu haltera, mersul fermierului, etc. ) iti maresc productia de TESTOSTERON a corpului si chiar pui muschi.

p.s. : trebuiesc combinate si cu multa mancare, cand pui muschi mananci singur cat o familie intreaga.

Cate fripturi mananci pe zi acum?