| 1Q a întrebat:

Vreau sa cumpar niste proteine pentru masa musculara de pe 4fit.ro, ce stiti despre acest site este de incredere ati cumparat ce stiti despre el?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteina din zer. Zerul a fost semnalat ca forma suprema de proteina pentru culturisti, datorita compozitiei sale in aminoacizi esentiali, aminoacizi cu catene ramificate (BCAA), aminoacizi sulfurati, precum si gustului, mixabilitatii si stabilitatii in lichide. Faptul ca este digerata rapid, in special in comparatie cu caseina, a fost considerat un plus. In esenta, zerul este lichidul care ramane dupa ce caseina si grasimea au fost indepartate din lapte.
Fabricantii separa caseina de zer folosind acizi sau metode specializate de filtrare. Acizii din prima metoda pot deteriora fractiile proteice valoroase din zer. Un pret mai scazut al acestor produse poate indica faptul ca a fost folosit procedeul cu acid si ca proteina respectiva nu este de cea mai buna calitate.

la cum arata site ul eu spun ca e ok

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ai facut sala sau ceva?

| 1Q explică (pentru DoarBogdan):

Da si fac in continuare sala

| calinabz a răspuns:

Salut, sincer raspunsul meu poate nu te va satisface, dar iti recomand cu toata caldura sa nu iti dai banii pe suplimente. In special daca esti la inceput, suplimentele nu sunt deloc necesare - intelege ca suplimentele, SUPLIMENTEAZA - adica completeaza ceva acolo unde nu este. Iar problema si nevoia ta nu se rezolva printr-un praf. Daca iti doresti sa faci efortul pentru fizicul tau, concentreaza-te pe alimentatie, din alimente vei putea lua nutrienti si proteine mult mai bune, calitative si IEFTINE decat din aceste produse. Nu neg utilitatea suplimentelor, dar sunt ultimul punct pe agenda unui atlet, dupa ce toate cele dinaintea lui au fost rezolvate: calorii, macronutrienti, micronutrienti, structura unei alimentatii ...Nu cadea in capcana industriei fitness care iti ofera scheme cu rezultate rapide. https://www.youtube.com/watch?v=cMkEishv07A