| Spataru_Ionut_2002 a întrebat:

Vreau sa dau cu mai multa forta in minge ce exercitii pot face ca sa am mai multa putere si dau cu piciorul drept si cu siretu.Ce pot face?

9 răspunsuri:
| Alin_Alin_2000_jeUB a răspuns:

Frate,eu joc fotbal, la inceput aveam aceeiasi problema. Cand te pregatesti sa dai cu piciorul in mingie, mai exact cu "siretul" trebuie sa te lasi pe fata cu piciorul, daca doresti sa dai cu latu/interiorul trebuie sa lovesti in centru

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru Alin_Alin_2000_jeUB):

Pai cu ce ma las pe fata cu corpul?

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru Alin_Alin_2000_jeUB):

Cu ce ma las pe fata?

| TnyBZ a răspuns:

Mergi mult pe bicicleta, o sa te ajute happy

| Dănuț_Adrian_1998 a răspuns:

Pai alergând mult si făcând sport vei putea avea mai mare forta in picioare! Antreneaza-te in fiecare zi si vei reușii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dănuț_Adrian_1998):

Pai cum sa ma antrenez

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dănuț_Adrian_1998):

Pai si cum ma antrenez

| Alin23KING a răspuns:

Pentru a da cu forta in minge, trebuie sa ai tehnica buna, nu neaparat gambe de 55. Am un prieten la echipa care e cat un tanc dar nu da de la 30 de metri in poarta, mingea plange pana sa ajunga in plasa. Cu cat lovesti mai,, perfect,, mingea cu atat va merge mai departe si mai in forta, bine conteaza si cum o lovesti ca daca dai cu spitul sau cu latul degeaba te chinui.