| Florentinatinaina a întrebat:

Vreau sa fac exercitii, fara ca acestea sa-mi dezvolte masa musculara..ci doar sa topeasca grasimea...ce imi recomandati mai ales pentru picioare? (mentionez ca am ceva muschii la picioare si vreau sa scap de ei ) funda :*

Răspuns Câştigător
| Disharmony a răspuns:

E imposibil să nu-ți dezvolți musculatura dacă faci exerciții fizice. Dar mai bine niște mușchi decât colăcei și celulită, nu crezi? Încearcă ceva cardio (jogging, înot, ciclism etc; e cel mai eficient în arderea grăsimii) și evită proteinele (care favorizează dezvoltarea musculaturii). Și, stai liniștită, n-o să începi s-arăți ca Hulk, dacă asta te stresează. Ți-ar trebui ani și ani de antrenament serios ca să ai mușchi bine definiți.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Muschii te fac pe tine mobila. vrei sa paralizezi de la brau in jos? stii ce inseamna atrofierea muschilor? lasa-i acolo ca nu strica nici macar estetic. grasimea e inestetica, musculatura nu, indiferent cat de mare e. cat timp nu arati ca arnold ca femeie, e armonioasa musculatura

| Goldenboy97 a răspuns:

90% alimentatie draga.
Exercitiile te ajuta sa arzi grasimea dar nu intr-o mare masura.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca-i ai ceva muschi, cu siguranta au un scop. Evita colesterolul din alimente, bea otet de mere, mananca lamai, ia lipo-stop sau ayur-slim de la magazinele naturiste.