| catalin11984 a întrebat:

Vreau sa fac muschi mai repede acasa/
Am un antrenament gen 50 flotari, 30 de abdomene,
20 ridicari cu ghiozdanul la fiecare picior,
30 ridicari cu ghiozdanul la fiecare mana,
flotari steag 20 stanga,
floatari steag 20 dreapta,
20 de triceps, nu stiu cum se numeste antrenamentul.
M-ati putea ajuta ce ar trebui sa mai pun la antrenament?
Fac cate 4sau 3 seturi pe zi, e cam mult la 14 ani?
Bine ca am facut niste muschi dar ii vreau mai mari ca sa agat si eu ceva. Ps:am ajuns chiar si la 60 de flotari dar m-am ingrasat si fac doar 50, am 60kg si 1.72 cm.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Du-te la sala si consuma multe kcal si proteine, nu cresti asa, deoarece organismul tau deja probabil s-a obisnuit cu stimulul asta.
Nu iti trebuie neaparat muschi ca sa agati. Sa nu mai zic ca iti trebuie cativa ani de sala sa se vada bine.

| catalin11984 explică (pentru aXy99):

Nu am bani de sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru catalin11984):

Daca nu ai bani de sala, CUM o sa ai bani pentru o alimentatie pentru masa musculara, care costa de 10-12 ori mai mult decat sala? (si nu e exagerare... eu dau de 20 de ori mai mult decat un abonament la sala).

Sau tu vrei sa faci muschi doar cu exercitii? laughing)))))))))))))))

| Anonimbb1 a răspuns:

Nu mai fa asa eu fac 200 de flatari si pentru abdomen fac multe exercitii la 2 zile iti trebuie pauza pentru a dezvolta mușchii si daca vei face cate 60 de flatari nu ai sanse fa peste o sută dar nu te chinui daca nu poti ia pauza. Dacă faci zi de zi muschi nu au timp de dezvoltare.

| catalin11984 explică (pentru Anonimbb1):

Ok mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimbb1):

Cuvantul "flatari" nu exista. Esti retardat?

Pe ala care a pus intrebarea... il inteleg ca e idiot, vrea sa faca muschi FARA o alimentatie speciala, si cu un program de DOI BANI... dar macar nu inventeaza cuvinte.