| chineZUqp a întrebat:

Vreau sa imi întăresc încheieturile, ce exerciții sa fac? Fac flotari in pumn etc!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Izometrie: contractie fara miscare. Cauta pe net, gasesti destule exemple de antrenamente izometrice pentru incheieturi (si nu numai).

| funnnyman32 a răspuns:

Sal.
E mult de munca, si nu se intaresc imediat ci in timp. Tractiuni multe cu incheieturile indoite, tractiuni simple cu palmele una spre alta dar nu le executi pana jos, cam la un unghi de 90de grade. Exercitiile de izometrie te intaresc, sunt bune si exercitiile cu discuri si benzi elastice sau gantere. Exercitii de antebrate te mai ajuta si alea, e plin internetul. Uite un exercitiu care pe mine m-a ajutat sa-mi intaresc incheieturile mult. https://youtu.be/tnzPrnUnncA