| evagrey24 a întrebat:

Vreau sa ma antrenez intens pentru Liceu Militar din Cimpulung. Ce exercitii imi recomandati? Un program anume sau cateva ponturi? Pe ce ar trebui sa insist?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Limiteaza-te la ce trebuie pentru examen.
Probe fizice, care constau în:
parcurgerea într-un timp determinat a unui traseu utilitar-aplicativ, care conţine 10 elemente pe un circuit de 90 m lungime, şi care evaluează nivelul de dezvoltare a deprinderilor tale motrice de bază (viteza, îndemânarea, rezistenţa, forţa);
probă de rezistenţă pe distanţa de 1000.
https://soldatii.wordpress.com/2013/02/09/proba-sportiva-colegiul-militar/
Eu, la vremea mea (am sarit peste colegiul militar) m-am pregatit cu 5 luni inainte dar nu mi s-a parut greu.
Apropo! Denumirea este "Colegiu" si nu liceu. Succes!

| evagrey24 explică (pentru Salontanul):

Apreciez sfaturile, multumesc

| Salontanul a răspuns (pentru evagrey24):

Sa fii iubita! Daca mai ai intrebari despre armata, te pot ajuta. Multumesc pentru apreciere!