| Annyya a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fac exercitii (pentru abdomen, muschi putin. stiti voi, un corp mai frumos), insa nu stiu cu ce sa incep sau ce program sa urmez.
Ceva idei pentru un program bun, pentru incepatori?

3 răspunsuri:
| SerbanSnake a răspuns:

Depinde unde vrei sa lucrezi. Daca vrei sa te antrenezi individual,acasa sau in aer liber poti face diverse exercitii precum abdomene, genoflexiuni, fandarii, flotari, etc.Deasemnea exercitiile de cardio cum ar fi alergatul contribuie la un abdomen si o silueta cat mai buna, iar daca vrei sa abordezi antrenamentul intr-un mod mai amanuntit ti-as recomanda sa mergi la o sala de fitness unde vei avea parte de ajutor specializat in a iti crea un program riguros atat de antrenament cat si de nutritie.Succes!

| AlexSalutir a răspuns:

Uite aici https://www.youtube.com/watch?v=zuhzWKbRq6s sunt grele dar te ajuta foarte mult, eu din pacate nu am facut numai doua saptamani din cauza conditiilor, afara ploua groaznic si pamantul era foarte ud, doua saptamani suna putin dar numai eu stiu ce patratele o facut nebunu, daca ai nevoie de program atunci intra aici https://www.freeletics.com/en o sa iti trebuiasca neaparat sa iti faci cont ca sa poti vedea programul si exercitiile alea :P

| Lalex99 a răspuns:

Daca ai un telefon cu android sau iOS, cauta aplicatiile celor de la Runtastic, ai acolo niste programe foarte ajutatoare.