| sica2 a întrebat:

Vreau sa ma inscrius la kick box am 17 ani si inaltime de 1.82-1.83 si 67 kg. Vreau sa fac practic acest sport de performanta si as vrea sa va intreb daca am sansa cu privire varsta.Adica m-am apucat prea tarziu? Si ce am nevoie la inceput adica echipamente ceva trebuie sa le cumpar eu sau imi da clubul respectiv?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ti-a trecut vremea pentru sportul de performanta, tinand seama de varsta si in conditiile in care nu stii exact ceea ce doresti sa faci: mai ieri doreai sa mergi la k1, astazi vrei kick box. Mergi totusi la o sala de specialitate si arata-ti calitatile tale deosebite, si atunci clubul va fi incantat sa te imbrace din cap pana in picioare.

| express11 a răspuns (pentru neutrino):

Ai dreptate.

| skirlex a răspuns (pentru neutrino):

laughing) Ba da destept mai esti, ai scris acolo numai prostii, in primul rand k1 este un turneu si kickbox-ul este sportul, si in al doilea rand tot din aceeasi disciplina face parte

| express11 a răspuns:

Mai intai gaseste clubul, inscriete, si daca ai viitor, iti va spune antrenorul. daca esti moale din fire...las-o

| skirlex a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu pentru nimic, nu te lua dupa cei care isi dau cu parerea aiurea, unii mari boxeri s-au apucat si la 21 de ani