| ovidiu246 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o bicicleta cu care sa ma duc cu ea la munca si ocazional plimbari de 10-20 km, insa nu stiu apoape nimic in domeniul asta si as vrea sa apelez la un cunoscator care ma poate indruma spre alegerea cea mai buna.

Ca si buget dispus de 8-900 de lei. As vrea daca se poate niste recomandari. Eu am gasit pe olx 2 care imi plac si as vrea o parere despre ele:

1: https://www.olx.ro/oferta/mountain-bike-ID8jqbZ.html

2: https://www.olx.ro/oferta/vand-urgent-mtb-super-performa nt-ID8f4OT.html

Ce parere aveti despre aceste doua? Sunt din acelasi oras deci pot sa ma duc sa le vad.

2 răspunsuri:
| R0byZ00r a răspuns:

E foarte foarte buna prima bicicleta, este full SHIMANO, piese care tin foarte mult, e numa buna de oras, si putin prin gropi ( amortizor fata), si lantul de la SHIMANO este indestructibil (Am univega 350 Rover, am fortat la maxim pe panta in fiecare zi si ce sa spun tine extrem de bine), nu uita daca iei bicicleta aceasta, trebuie sa o si intretii ( nu o spala cu jet, deoarece rugineste, spalo cu o carpa uda) si pune ulei pe lant, pentru a face ungerea bine la fiecare luna, si ai grija cu placutele de frana sa nu cumva sa o lasi in ploaie ca doar o placuta e 50 de lei.

| fhdskjfh a răspuns:

Eu dacă as fi avut acest buget as fi optat pentru un tandem.