| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a întrebat:

Vreau sa pun si eu o intrebare iubitorilor de fitness,de astazi vreau sa merg la sala si as vrea sa stiu de cand pot lua proteine sa ma ajute putin la masa musculara,mentionez,nu am mai fost pana acum si ce pot lua,eu nu sunt in tara momentan,vreau sa imi raspunda doar cei care stiu exact,multumesc o zi buna, ofer funda

Răspuns Câştigător
| CPAlin a răspuns:

Salut, iti recomand sa nu iei proteine, daca chiar vrei sa ai masa msculara, vorbesc din experienta. Am luat proteine si am facut si sala, si era foarte umflat, muchiul, dar dupa 2 saptamani fara proteine, a scazut tot, daca vrei sa faci masa musculara, trage de tine fara suplimente si o sa vezi diferente, chiar daca e mai greu, merita.

| DomnulKat a răspuns (pentru CPAlin):

Nenea proteinele se iau și din mâncare fără ele am murii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CPAlin):

Experienta de copil mic care nu stie despre ce vorbeste?

17 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De 5 ori pe zi sa iei proteine din: carne, peste, branza, oua, nuci, migdale, lactate, etc.

Eu mancam 4-5 fripturi pe zi ( si inca mananc in perioada de masa ).

| raMLesS a răspuns (pentru Cosmin86):

Poţi specifica şi tu ce fel de proteine iei, sunt pastile cu proteine pentru sport mai exact şi multe altele, aşa că nu te lua de mine dacă tu nu ştii ce întrebi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raMLesS):

Arata-mi o pastila cu proteina. Se gasesc sub forma de PUDRA, NU pastila. Deci nici tu nu stii ce vorbesti.

Stiu foarte bine ce vrei sa spui, vrei sa spui SUPLIMENTE CU PROTEINE.

Cand zici "proteine" simplu te referi la toate proteinele ( inclusiv la alea din mancare ).

Tu vrei sa spui SUPLIMENTE.

Deci, nu stii TERMENI DE BAZA, dar "stii tu" ca se vor dezumfla muschii.

Stii de la cele ZERO studii in domeniu ale tale.

| raMLesS a răspuns:

Iţi recomand să nu iei proteine, dacă vei face sport şi vei ajunge cu bicepşii la vreo 7-8 cm, şi rămâi fără proteine, aceştia se vor "dezumfla" Şi va da impresia că eşti un moş cu piele zbârcită happy.

| DomnulKat a răspuns (pentru raMLesS):

Ce mă? laughing) Bă copile proteinele sunt și în carne, brânză, lapte în tot bă fără ele ma murii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raMLesS):

Si CUM ramai fara proteine, cand ele sunt in mancare?

Alt COPIL MIC care isi da cu parerea...

| mihaicelsfant a răspuns:

Fratee lasa proteinle! vrei sa iti cada toti muschi?

| DomnulKat a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Proteinlele sunt și în mâncare bă copile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Daca de la proteine cad muschii, DE CE toata lumea consuma zilnic?

proteine sunt in mancare. TU mananci ( altfel mori ) => iei proteine.

Deci, dupa logica ta de COPIL MIC, inseamna ca o sa-ti cada muschii.

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru DomnulKat):

laughing as vrea sa mai fiu copil incawinking

| DomnulKat a răspuns (pentru mihaicelsfant):

De aia ai pus o intrebare ca ai fugit in camera parintilor laughing?

| mihaicelsfant a răspuns (pentru DomnulKat):

Am niste probleme. razi

| CPAlin a răspuns:

Ma, proteinele pe care le consumam din mancare : carne, anumite legume, sunt naturale, dar proteinele pentru sala sunt pline de chimicale pentru a prostii fraierii si sa creada ca ii face muschiulosi la corp si fara creier in cap, nu am nimic cu nimeni, dar sincer m-am cam enervat cand am vazut ca dezbateti un subiect asupra caruia, nu aveti informatii, probabil discutati doar din auzite.

| sasha898 a răspuns (pentru CPAlin):

Suplimentele proteice tot naturale sunt exemplu: proteina din zer, zerul e extras din lapte sau proteina din albus de ou.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CPAlin):

Serios? Nu avem informatii, discutam din auzite?

10 ani experienta NU ti se pare ca avem informatii? Eu am si vizitat fabrici de suplimente, asa ca stiu bine ce vorbesc.