| Coryyyyy a întrebat:

Vreau sa slabesc la maini si la picioare. ce exercitii imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
În primul rând este foarte important să ai o alimentaţie cât mai sănătoasă dacă vrei să slăbeşti.
Evită grăsimile, prăjelile, dulciurile, băuturile acidulate. Nu lua mese după ora 18.
Mergi la sală dacă ai posibilitatea.
Aleargă seara minim o oră, fă câte 20 de flotări şi genoflexiuni când ajungi acasă.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

"Nu lua mese după ora 18", esti constienta ca asta este unul din cele mai STUPIDE sfaturi posibile, prostia din popor, nu?

Mai documenteaza-te :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

Citez parerea unui nutritionist de top :"Cea mai simpla si stupida metoda de slabire spune sa "nu mai mananci dupa ora X"".

De fapt, nici nu ai nevoie de sfaturile profesionistilor, e LOGIC ca sa stai nemancata de la ora 18 pana a doua zi dimineata iti forteaza stomacul destul de mult

| MytzaMytz a răspuns:

Flotari,genoflexiuni,alergat.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Flotari si genoflexiuni

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Alergare,inot,bicicleta.

| EllaMazerschi a răspuns:

Iti poti face abonament la o sala de aerobic sau fitness.e cel mai recomandat pentru. ca acolo pe poate ocupa de tine un instructor...acasa exercitiile nu prea dau rezultatewinking