| YoyoXender a întrebat:

Vreau sa știu ce conțin proteinele de la sală (gen ce sunt puse în compoziție?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chimicale!
Totul este creat in laborator, din produse chimice. Nimic natural!
Vrei proteina naturala?
Carnea animala, pestele si pasarile, oul, orgnagele interne de pasari si animale (inima, pipota, ficat), sunt proteina naturala!

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Protein%C4%83

Carbon, oxigen, hidrogen + restul. Proteina din zer contine aproape aceleasi materiale, diferente intre proteine nu stiu sa-ti zic ca nu am studiat, totusi sunt convins ca nu asta e scopul intrebarii.

Acel praf din "proteina de la sala" este proteina pura amestecata cu putin zahar, ceva fibre(aici depinde de tip) si alte substante benefice.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proteină.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună!
La sala poti gasi suplimente nutritive care au ca și sursa proteinele din zer, lapte, oua.

| YoyoXender explică (pentru RalucaRalu2):

Adică vrei sa zici sa mănânc mâncare care conține lapte și oua și la zer sa fie iaurt cel mai probabil (aaaa daa sunt de la tara mie un pic rușine dar nu am vaca ( ca să pot sa iau zer în stare naturala scuză-mă dacă greșesc