| AlecCusca a întrebat:

Vreau si eu niste exercitii bune pentru triceps in afara de flotari

Răspuns Câştigător
| SoleX a răspuns:

Flotarile lucreaza tricepsul in proportie de 15-25% in functie de executie! Exercitiile de izolare cu gantera, exercitii la helcometru cu priza in pronatie etc.

| SorinelF86 a răspuns (pentru SoleX):

Flotari la paralele, iar daca nu ai paralele te pui in sezut cu genunchii indoiti talpile pe podea, iti ridici corpul si indoi mainile, coatele merg in spate nu in lateral. In sala sunt diferite tipuri de exercitii cu greutati sau in functie de ce aparate exista

| SoleX a răspuns (pentru SorinelF86):

El se referea la flotarile normale, daca se referea la flotarile la paralele specifica, nu crezi asta?