| Element25 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi pentru skateboarding. Adica care ar fi primele trickuri, niste firme bune de skate etc!
Acum am inceput si eu sa ma dau pe skate si imi place, deci as vrea sa stiu cat mai multe.
Multumesc

3 răspunsuri:
| Hardy13 a răspuns:

Mda fi atent prima data incearca sa dai oliee de pe ceva o bordura mai micuta din mers dupa aceea incearca de pe loc apoi daca stii de pe loc incerci kick dar la kick nu mare greu dar trebuie sa stai ceva la el si depinde si de ce placa ai ma rog... dupa ce faci kick bine se poate spune ca esti incepator dar exista mult mai multe trickuri pe skate dar asestea sunt cele de baza a da dupa ce inveti kickflip care e cam greu poti incerca si 160grate dupa ceva mai inalt dupa 160grage faci 360grage care o sa fie mai usor apoi incepi cu 50-50 fiindca e usor cam atat daca mai vrei cate ceva mesaj paabig grin

| Element25 explică (pentru Hardy13):

''atenta''-->(sunt fata, de aia).
Oricum multumesc de sfaturi :*

| Foxuletz a răspuns:

Primele scheme (tricks) pentru skateboard sunt: "ollie" dupa aceea "kick"..."kickflip" scrie pe google sa le vezibig grin