| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste suplimente pentru masa musculara.Am 15 ani

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Pentru varsta ta nu este indicat. Daca totusi vrei, un Mega Mass...este destul de slab.

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu ai nevoied e suplimente pentru masa musculara, ai nevoie de hrana sanatoasa, proteina animala si mult sport.
La 15 ani, orice supliement sintetic care promite ca creste masa musculara iti modifica corpul hormonal, ceea ce iti afectaeza vital sanatatea.
ESt inca foarte mic pentru a lua suplimente chimice sau substitute chimice, asa ceva nu este recomandat nici unui copil, pana nu ajunge adult, ca sa nu-i strice sistemul hormonal si endocrin.

| Mirea_Alexandru_2002 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai si creatina ma afecteaza cu ceva gen daca iau cate 5g pe zi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vegan protein de la power-tech.ro si Creatinã.

| Metalhead001 a răspuns:

Salut, pentru masa poti folosi creatina si un izolat proteic!
Nu da banii aiurea pe gainere majoritatea sunt zahar, daca vrei carbohidrati de calitate poti alege oricand orezul!

| Mirea_Alexandru_2002 a răspuns:

Si 1.73m 74kg