| cealapamarin a întrebat:

Whey gold de la optinum nutrition sau muscle tech power? Care este mai puternic? In proteine? Dau funda! Nu ma ints altceva! https://www.megaproteine.ro/......-O-Energy/

Vs

https://www.amazon.in/......B00M95SA1K

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Evident ca whey-ul de la optimus nutrition are mai multe proteine pe suta de grame, deoarece este IZOLAT, nu concentrat.

Ambele mi se par cam scumpe, in mod normal ti-ar recomanda concentratul, este mult mai ieftin de regula, dar aceasta este o exceptie, iti recomand izolatul de la ON.

| cealapamarin explică (pentru aXy99):

Am luat whey cu 210 lei de la decathlon, am mai avut nitro tec muschle tec, si parca erau tărâțe, asta sunt pudra

| aXy99 a răspuns (pentru cealapamarin):

Conteaza raportul calitate/pret, dar mai important este raportul pret/cantitate. Degeaba dai 210 lei pe 2 kg, cand poti lua 5 kg cu 250 de la alta firma laughing

| cealapamarin explică (pentru aXy99):

Lasa sa isi ia alti 15kgcu 250 lei laughing)

| aXy99 a răspuns (pentru cealapamarin):

Bravo lor. Daca sunt dintr-o sursa de incredere, de ce nu? Tot proteina din zer este, doar ca unii platesc si reclama si ambalajul dichisit.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu te uiti la compozitia nutritiva a fiecaruia, sa vezi cate gr de proteina/portie ai? Si cu ocazia asta, vezi si ce mai au pe langa proteina (nitrotech power parca are si creatina, daca imi amintesc corect).