| Shukacu a întrebat:

Ziceti-mi din Bucuresti ce si unde as putea merge sa practic sport gen Atletism.Ca sporturi am auzit destule acum e chestia sa aflu unde sa merg si cum sa fiu indrumat catre noul sport de acum incolo. Dati-mi si mie sfaturi unde sa incep ca orce sportiv amator.
Poate imi zice-ti unde va duceti si voi.
Cei care nu sunt din Bucuresti tot ma puteti ajuta cu ce si cum sa incep.
Mersi anticipat!

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pai atletism poti sa practici langa stadionul national la pista de atletism, bvd. Basarabia. Te duci si tu acolo si cauti un antrenor cu care sa vorbesti.

| mixxjim a răspuns:

Daca vrei sa faci de performanta, cele mai bune sunt cluburile dinamo si steaua, care sunt cele mai vechi si cu cele mai bune dotari, dar si cu cei mai buni antrenori si cele mai bune rezultate. dinamo si steaua nu inseamna doar echipele de fotbal, echipele de fotbal sunt separate de cluburile sportive respective, au foarte multe sporturi. iti dau linkurile sa vezi ceva mai multe informatii si datele de contact, sa suni la ei sa vezi ce program au sa mergi la niste probe. mult succes!

pentru Dinamo http://www.csdinamo.eu/sectia-sporturi-individuale/atletism/

pentru Steaua http://www.csasteaua.ro/atletism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau, la Lia Manoliu.