| AvalohAlyn a întrebat:

1.Crezi ca exista civilizatii extraterestre mai avansate ca noi sau nu? 2.Care.este motivul? Crezi sau nu in viata pe alte planete? 4. Ce varsta crezi ca are planeta noastra si care este cauza aparitiei ei? Multumesc mult pentru raspunsuri

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

1-Nu cred nimic pana nu vad, dar intuiesc. Restul intrebarilor reformuleaza-le.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Da, există.
2. Cum care e motivul? Există pur şi simplu. Sunt atâtea miliarde de planete într-un Univers interminabil. Chiar poţi crede că suntem singuri?
3. Nu e ceva de crezut ci e ceva logic.
4. 4, 5 miliarde de ani. Explozie în spaţiu.
Salut!

| Alphawolf a răspuns:

Cum sa cred asa ceva? Este o absurditate sa crezi asa ceva. "Dumnezeu" a creat Pamantul si pe noi acum 6 mii de ani, iar infinitatea corpurilor ceresti, "Dumnezeu" le-a creat ca disign pentru noi din iubire(ne iubeste prea mult...stiti povestea cu Iisus), sa avem ce privi si sa ne satisfacem curiozitatea, sa avem o ocupatie. Cum sa fie viata pe alta planeta cand pe "Dumnezeu" il intereseaza explicit de noi(avem documente care spun asta, avem oameni care simt asta, avem rasplata si pedeapsa). Fara vietatile Planetei Pamant existenta universului ar fi un nonsens.

| Parintele a răspuns:

1 Da. 2 Intrebare tampita. 3 Intrebare stupida formulata prost. 4 Varsta planetei noastre este de aproximativ 4, 54 miliarde ani. Iar aparitia ei, ca si in cazul celorlalte corpuri cosmice, a fost generata de explozia primordiala numita sugestiv Big-Bang.

| NoKidding a răspuns:

1.Da...se poate
2.Nu stiu
3.Ar fi prea mare risipa de spatiu pentru o singura planeta cu viata
4.Varsta nu o stiu... dar nu cred ca a fost creata asa in 2 timpi si 3 miscari cum spune Biblia, merg pe partea stiintifica. Bafta!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Binenteles ca cred. E practic imposibil ca intr-o lume asa de mare sa nu existe viata decat pe mica si albastra planeta numita Pamant.
Cine spune ca nu crede in viata pe alta planeta sau cum se mai zice in extrateresti, inseamna ca nu gandeste.
Ganditiva ca:universul e foarte mare si formatdin galaxi, constelati, stele etc deci faptul ca in intreg universul sa fim noi(asa numiti oameni) singurele fiinte vii si cu capacitate de gandire e cam de 0, 001.
Oameni buni va rog ca atunci cand va puneti intrebarea Exista exstrateresti sa nu va mai ganditi ca e o gluma.
Planeta noastra are circa 7000 de ani iar cauza aparitiei ei este meteoritii.

| sy46 a răspuns:

1. Da, cred; sunt sigura.
2. Esti penibil daca te consideri a fi singur intr-un univers atat de mare. Sunt alte 1... 00 de planete in restul galaxiilor, este imposibil sa nu existe viata; asa cum vietatile de pe Terra sunt adaptate mediului de aici, asa pot exista si altele, adaptate la diferite conditii.
4. aprox. 4, 5 miliarde de ani. Cum s-a format...si aici sunt probabil cateva zeci bune de teorii, unele mai plauzibile, altele mai putin.Sunt convinsa ca niciun om nu este sigur 100% ca stie cu adevarat cum a luat nastere Terra.De fenomenul formarii nu sunt sigura, insa conditiile fizice si reactiile chimice au jucat un rol foarte important; s-a format din materiile existente in univers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Probabil exista
2. Motivul e probabil evolutia pana la un anumit punct, de unde intervine structura societatii.
3. Pai daca exista extraterestrii probabil ei traiesc pe planete.
4. Conform celor mai noi masuratori, Pamantul are 4, 467 miliarde ani (http://news.softpedia.com/......161.shtml)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA exista civilizatii extraterestre si locuiesc pe alte planete.

| BisUltras a răspuns:

1. Da
2.Cum existam noi exista si ei.
3. Da
4. 10. 000 ani dar cine stie asta e cel mai destept si va fi cel mai bogat din lume

| ra7ul a răspuns:

1.Civilizatii extraterestre da, mai avansate nu stiu nu le-am intalnit
2.Noi de ce existam?
3. Da deoarece, chiar daca nimeni nu poate dovedii universul este infinit, infinit de planete si mi se pare un lucru imposibil ca din... de planete doar 1 sa sustina viata.
4.Varsta mare, te referi la planeta, planete exista in sistemu nostru solar, alte planete asemeni planetei noastre se pare ca sa descoperit, nu cred ca exista o cauza; intrebarea buna ar fi care este cauza aparitiei noastre?

| Gab3 a răspuns:

1. Da 2. Putem sa pornim de la mistere gen,, cine a facut piramidele de fapt?" 3 Cred 4...