| anonim_4396 a întrebat:

A auzit cineva de teoria "hollow earth"?
Va propun sa vizionati acest clip si sa imi spuneti ce credeti.
Oare ce stim de fapt despre lumea in care traim? Despre pamantul pe care locuim?
Cu toata tehnologia pe care o avem in ziua de azi inca avem atatea intrebari fara raspuns,nici o teorie nu trebuie exclusa complet fara sa o analizam. Poate sunt aberatii si povesti inventate de oameni sau poate oricat de mult credem ca stim, in toata maretia Universului suntem infimi si nu stim inca nimic.
https://www.youtube.com/watch?v=QE3hR3rMHOI

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu răspundem la anonimi happy

| StrongHeart a răspuns (pentru sabin89):

Nu inteleg de ce apare ca anonim, am vrut sa sterg intrebarea cu totul nu sa apara anonim, nu mai inteleg site-ul asta.
Pe mine ma intereseaza daca esti un sambure de adevar la ce se vorbeste mai tarziu in videoclip, este mult sf intr-adevar.
Sunt curios ce cautau nazistii in Antarctica si care e treaba cu acel ofiter Richard E. Byrd, atat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru a nu lua in calcul si a pune pe aceeasi treapta tot felul de teorii filosofice, avem la dispozitie anumite instrumente, precum:
- briciul lui Occam: explicatiile simple sunt mai probabile a fi corecte, decat cele care au presupuneri suplimentare
- briciul lui Hitchens: ce poate fi afirmat fara dovezi, poate fi infirmat fara dovezi
- sabia laser inflacarata a lui Newton: ce nu poate fi dovedit experimental sau pe baza observatiei nu merita a fi dezbatut

| StrongHeart a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Pentru username-ul tau ce optiuni de tortura avem?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru StrongHeart):

Fii mai explicit. Nu imi dau seama daca e vreun sarcasm rau sau e vreo intrebare serioasa.

| StrongHeart a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Imi retrag cuvintele.Credeam ca esti tu sarcastic, nu cunosteam ca astea sunt conceptele filozofice si pe buna dreptate, cand citesti "sabia inflacarata a lui Newton" ai tendinta sa crezi ca e sarcasm, nu am citit intreg raspunsul am crezut ca este o gluma.

| StrongHeart a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Greseala mea, sunt senil.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru StrongHeart):

N-are nimic, stai linistit.