| BloodyAngel1900 a întrebat:

A avea o personalitate foarte complexa, este un lucru bun sau rau?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Depinde pentru cine. Un om mai... limitat nu s-ar bucura dacă interlocutorul lui ar avea o astfel de personalitate, pe când unul deştept ar fi bucuros să vorbească cu o astfel de persoană. În ceea ce-l priveşte pe posesorul unei astfel de personalităţi... el se poate bucura că e diferit, atâta timp cât nu se consideră buricul pământului (ceea ce ar fi o dovadă de imaturitate).

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rău - în nici un caz.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În ţara asta cu siguranţă este un aspect negativ.
În alte societăţi, mai sănătoase la cap, este un lucru chiar foarte bun.
Totul depinde de cercul social în care te-nvârţi.

| cristi202 a răspuns:

E bun, pentru ca poti privi printr-o perspectiva mai larga tot ce e in jurul tau, e rau, pentru ca adesea nu ai cu cine socializa, oamenii se tem (si pe buna dreptate) de personalitatile complexe, si e greu sa gasesti pe cineva pe masura ta.

| Angel0 a răspuns:

Simplitatea este forma adevăratei măreţii.

| BebeStrumf a răspuns:

Nu'i rau; cel care o are e privit cu ochi critici.

| Sentinel a răspuns:

Este "rau". Personalitatea nu esti tu. Personalitatea ta este Ego-ul.

| Pomar a răspuns:

Este un lucru bun

| AlexC a răspuns:

Celor cu o personalitate complexa le va face placere sa socializezi cu ei.Ar putea fi si un lucru bun pentru tine, o satisfactie personala, depinzand de evolutia personalitatii tale.
Ceilalti nu te vor intelege, vei fi criticat, se va arunca cu pietre in tine atunci cand ai dreptate, cand actionezi spre binele celorlalti, ei nu vor putea intelege!
Sunt ca niste copii:Incerci sa-i opresti. Mananca dulceguri fara sa stie ca mai tarziu vor avea dureri de stomac. Refuza medicamentul tau cu gust amar care le opreste acea durere.
Lumea ar trebui sa fie mai mult ca mine, restul nu ma intereseaza.

| AnonimGirl a răspuns:

Este un lucru bun deoarece daca nu ai avea personalitate nu ai avea un nume, nu ai avea propriile lucruri...etc. Si daca nu ai avea o personalitate nu te-ai putea numi o PERSOANA. Este un lucru foarte bun sa ai o personalitate si este un lucru si mai bun sa ai o personalitate foarte complexa. O zi buna iti doresc! kiss kiss

| CattyA a răspuns:

Hm, e usor sa fii prost, o alta oaie din turma. Oamenii cu personalitati complexe rareori sunt fericiti, dar sunt cei mai... geniali.

| BloodyAngel1900 explică:

N0stra nu mi-ai raspuns de ce

| golliwogg a răspuns:

In general e un lucru bun. Depinde cat de complexa e personalitatea si cum. [funda?]