| Antisistem11 a întrebat:

A descifrat știința toate misterele universului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Unele mistere nu vor fi descifrate niciodată.
Iar ele sunt cele mai frumoase, doar prin faptul ca exista si îi lasă pe fiecare in parte sa creada ceva.
Unul din mistere: ce se intampla dupa moarte.
Toti care au murit, nu au mai putut marturisi daca s-a intamplat sau nu ceva cu ei.
Si mai sunt multe alte mistere.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu toate, dar foarte multe. Cred că marea majoritate vor fi descifrate cu evoluția naturală.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lol, NU
si e foarte departe de asta
cel mai tampit exemplu e fizica cuantica, care e nemaipomenita, chiar sublima am putea spune, dar LIPSESTE CU DESAVARSIRE, pentru ca are niste GAURI extrem de mari, cum ar fi faptul ca nu s-a descoperit particula care da masa materiei, lumina se comporta ca o unda daca e observata si ca o particula daca nu e observata (deci, de unde stie lumina ca e observata?!?), etc.
samd, iti mai dau exemple, dar imi e prea lene sa scriu atat tongue

| SingleForOne a răspuns:

Nici pe aproape...

| chuckmanson a răspuns:

Normal că nu.

| isemilia a răspuns:

Nu