| dragos9234 a întrebat:

"A fi sau a nu fi"
William Shakespeare
Argumentati!

Răspuns Câştigător
| CichasEmo a răspuns:

De fapt, toti suntem, si intr-un final, nimeni nu va mai fi.Sa fie oare posibil ca Hamlet sa fie contemplat suicidului? Poate este doar parerea mea.Ideal ar fi ca toti sa ne dorim sa''fim'',dar pana la urma cine traieste cu adevarat? Cine poate explica viata, fara sa ajunga la inevitabilul sfarsit? Ar putea oare cineva spune ca viata o traiesti, sau doar treci prin ea sperand sa fie cat mai placuta ca atunci, cand nu vei mai fi, sa nu regreti ca doar ''ai fost''?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Suntem în viață, suntem în lumea celor drepți!
La mulți ani!
Pa, pa.

| dragos9234 explică (pentru Legiuitoarea):

Eu nu am intrebat daca suntem sau nu...straight face

| dragos9234 explică (pentru Legiuitoarea):

Dar cum ti-a venit tie idea ca suntem in lumea celor drepti?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru dragos9234):

Bună din nou.
Este o exprimare mai dură... - a fi : suntem în viață, a nu fi: adică am murit!
Asta am vrut să-ți spun.
Pa, pa.

| dragos9234 explică (pentru Legiuitoarea):

Mda...Eu ma gandeam la alt contexthappy

Ah da....La multi ani!

| Eron a răspuns:

A fi! De ce? Mai bine sa stii ca esti ceva decat sa stii ca nu esti ceva.Ex:mai bine sa stii ca esti un om bun, decat sa stii ca nu esti un om rau.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu e bine sa fim negativisti deci...a fi

| PotatoMustDie a răspuns:

Cred ca avea ganduri de sinucidere.
Sa nu ma sinucid, sa ma sinucid!
Aceasta e intrebarea.

| Parkmin a răspuns:

Eu cred ca depinde de context, daca o luam asa ...eu cred ca inseamna sa accepti cine esti s-au sa negi

| TheStory a răspuns:

Ce sa fim? Daca suntem oameni cu adevarat sau ce ca nu inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A exista sau a nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi! cause i love my life!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta este întrebarea.
A argumenta sau a nu argumenta.

| Sunnyツ a răspuns:

Aceasta este intrebarea! happy

| charna a răspuns:

Nu sint argumente