| AvalohAlyn a întrebat:

A functionat "Secretul"(cartea si filmul ambele de Rhonda Byrne) la cineva? Cum sa faci sa functioneze mai bine Secretul?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Am vazut filmul.Mi-a placut.Cartea nu am citit-o.Mai...ce sa-ti zic,eu dinainte imi propusesem sa nu mai ascult parerile negative ale celorlalti care ma faceau si pe mine sa imi induc ganduri negative. Dupa filmul asta, recunosc, am prins o speranta, sa continui sa gandesc pozitiv, mai ales pentru faptul ca i-am auzit pe cei de acolo spunand asta, iar mie nu mai imi spusese nimeni ca da, e bine sa gandesti pozitiv, e bine sa nu bagi in seama negativismele.
Si incerc cat de mult pot eu sa gandesc pozitiv si e adevarat ca sunt mai fericita, mai linistita.Dar apoi apare unu si iti tranteste in fata toate lucrurile rele, gen ca nu poti, ca nu esti suficient de bun, ca e greu si alte chestii si te da peste cap complet.Si iar o iau de la capat si ma apuca groaza, dar apoi ca sa pot sa adorm si sa fiu linistita, ma apuuc din nou si gandesc pozitiv.
Si pana la urma, faptul ca gandesti negativ te face doar sa te simti rau, cel putin daca gandesti pozitiv, chiar daca poate nu iti vor iesi toate cum vrei, esti linistit.happy