| Joker3134 a întrebat:

AI vor prelua conducerea planetei? Daca da de ce, daca nu, de ce? Spuneti-va argumentele.

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ce e AI?

| PainTech a răspuns (pentru Lioana):

AI = Inteligenta Artificiala

| Anon31241212 a răspuns:

Nimeni nu o sa conduca niciodata planeta oricat demult si-ar dori.

| Ssssmokin a răspuns:

Depinde. Totul depinde de oameni si de modul in care programeaza ei acesti roboti. Daca crezi ca o sa fie ca in Detroid: Become Human, atunci te inseli. Orice eroare va duce la distrugerea robotului, chiar daca este pe partea software. Nu o sa avem probleme in ceea ce priveste conducerea planetei. Totusi cele mai mari probleme or sa fie in cazul job-urilor. Foarte multi roboti de genul o sa ne inlocuiasca si daca nu se gaseste o alta modalitate de a face bani, atunci o s-a cam murim de foame.

Răspuns utilizator avertizat
| Ssssmokin a răspuns (pentru Joker3134):

In 30 de ani, cred eu, ca o sa avem ceva asa mai de "inceput". Pana acum o avem pe Sofia care se descurca destul de bine. Poate 50+? Vezi si tu ca in fiecare zi se descopera si se inventeaza cate ceva, asa ca nu prea putem sti cum o sa decurga lucrurile de=a lungul timpului.

| Andrei750238 a răspuns:

Daca dezvoltarea acestora se va face cu transparenta nu exista motive de ingrijorare

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Andrei750238):

Dezota-ti ideea intr-un raspuns cu mai multe detalii intrezarite de tine.winking