| Iulian3038 a întrebat:

Am 18 ani si am terminat profesionala 11 clase. As putra să mă înscriu la liceu in clasa a 11 a la forma de ZI, nu vreau la seral, stiu ca daca ai 18 ani nu mai poti sa te înscrii la zi dar depinde de liceu, cunosc cazuri in care au primit si cei de 18 ani.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te adresezi la Inspectoratul școlar cu o cerere.

| Iulian3038 explică (pentru sadrian46):

Și îmi găsește inspectoratul un liceu pe care să îl pot face la zi?

| sadrian46 a răspuns (pentru Iulian3038):

Dacă există, nu trebuie să îl găsească ei, te anunță dacă ceea ce dorești dta se poate.

| ABrmA a răspuns:

Se poate am avut colegi care au venit la mine in liceu după ce au terminat profesionala. funda?