| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Am auzit ca Islanda este o țară de vis in care lumea e buna, nu trebuie sa folosesti cheia pentru a închide lucruri, lumea e cultă si totul merge ca pe roate.
Cat de adevărat este ce am auzit?
Merita sa ma mut acolo?
E asa de bine precum am auzit?
Dacă stiu engleza si doar putina islandeză cei de acolo ma primesc sa lucrez ca medic?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai experiența si facultatea terminata poți încerca, nu știu multe de tara aia dar bănuiesc ca e ok

| Bondarel99 a răspuns:

E cea mai toleranta țara, eu as spune ca e de vis. Dar sper sa rămână așa. Dacă ești medic nu văd de ce nu te-ar primi.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Este complet adevarat. Tarile astea (Norvegia, Suedia, Islanda) sunt cele mai dezvoltate din europa si cele mai civilizate. Te primesc, cauta medici din toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| Viitorulapropiat a răspuns (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Cred ca e de ajuns engleza, mai ales daca ai Cambridgeul...cat despre limba lor, o poti invata in timp. Oricum acolo sunt medici mai de peste tot si ve-ti socializa in engleza.