| DorelSudoru a întrebat:

Am nevoie de niste carti ma ajutati? Nu le-am gasit:
Cartea infinitului - John D. Barrow
Necronomicon sau ma rog copiile alea dar vreau sa fie in romana

9 răspunsuri:
| DorelSudoru explică:

@Necrophagist laughinglaughingNu vreau sa-mi gasesc un cult vreau sa vad doar ce scrie in accea carte(Necronomicon)...cica a produs multe problemelaughing

| DorelSudoru explică:

@Necrophagist Imi plac sf-urile oricum toate sunt sf-uri in viziunea mea

| DorelSudoru explică:

@Necrophagist Poi de sf-ul asta te plictisesti pana sa-ti dai seama ca e sf

| Necrophagist a răspuns:

In general cartile „sataniste" nu sunt traduse in romana.Mai rau e ca pe Satan or Dumnezeu nu ii descoperi prin carti ci trebuie sa traiesti...Mai ales satanismul scoate carti pe banda rulanta cu sf-uri pentru ca divinizeaza prea mult astfel incat sa divulge.
Inainte de „Buaaah trebuie sa-mi găsăsc un cult" ai grija in ce te bagi daca e traditional.
Cartea infinitului eu unul am gasit-o la humanitas, mergi ca sigur au.

| Necrophagist a răspuns:

Ce parte nu intelegi tu din „scoate carti pe banda rulanta cu sf-uri pentru ca divinizeaza prea mult astfel incat sa divulge"?
Enfin,necronomiconul nici nu prea e validata, alt posibil sf, naosul l-ai incercat?

| Necrophagist a răspuns:

Nu ma pot abtine, atunci ar veni ca-ti place si un pateric ortodox.

| Skylar a răspuns:

La ce iti trebuie necronomicronu? Vrei sa te joci de-a vrajitoru? Fii serios...

| Homye18 a răspuns:

Salut este posibil ca cel putin Necronomicon sa nu fie tradusa in romana, sau daca e tradusa sa fie traducerea facuta foarte aiurea.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ai putea sa le comanzi de pe internet.

http://www.libris.ro/......13112.html