| Anonimopt a întrebat:

Am nevoie de răspuns urgent! Vreau sa fac un experiment cu niste oua. Daca pun veioza aproape de hârtie sau altceva poate lua foc? Va rog răspundeți repede

Răspuns Câştigător
| Anonimopt explică:

Ignoră acel comentariu, doar cu ajutorul unei lupe poti emana o căldură suficientă pentru a produce foc. Doar o lampa din acelea vechi, căreia îi dai foc sa produca lumină te poate îngrijora. Un bec nu are corelată cu focul.

6 răspunsuri:
| Aube a răspuns:

Da. Becul emana caldura si hartia ia foc imediat. Ai grija ce prostii faci!

| Anonimopt explică (pentru Aube):

Mulțumesc. Nu o s o fac

| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu va lua foc. Personal am încercat experimentul cu lupa și soarele pentru a da foc unei hârtii și a avut succes. Însă tind să nu cred deloc că dacă pui veioza aproape de hârtie o să ia foc.

| Anonimopt explică (pentru JUNNKiE47):

Mulțumesc. Însă îmi este frică să pun citind comentariul de mai jos

| Anonimopt explică (pentru Anonimopt):

Mulțumesc. O sa- l fac

| Anonimopt explică (pentru Anonimopt):

Ignoră acel comentariu, doar cu ajutorul unei lupe poti emana o căldură suficientă pentru a produce foc. Doar o lampa din acelea vechi, căreia îi dai foc sa produca lumină te poate îngrijora. Un bec nu are corelată cu focul.

| Anonimopt explică:

Mai bine îmi i au un incubator! Mulțumesc mult pentru răspunsuri!