| laurentiu80 a întrebat:

Am o intrebare:
De ce soarele nu lumineaza si luna?

9 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Huh ce face ma? pai cand nnu e soare e luna si invers destul de clar?

| Skylar a răspuns:

Da esti chior?

| chelstone a răspuns:

Tu ai verificat sa vezi daca ti-a mai ramas creier, poate s-a volatilizat tot, cum sa lumineze soarele pe luna?! intre cele doua astre este interpus pamantul.

| Minks a răspuns:

Hai ma, fi serios, ce dracu'...

| PinkPanther a răspuns:

Poftim? Nu prea inteleg intrebarea. Dar presupun ca tu ai impresia ca lumina soarelui nu ajunge pe luna, nu? Daca am intelees corect atunci tin sa te anunt ca soarele lumineaza luna, de ce crezi ca o vedem? de fapt lumina lunii seste tot de la soare, doar ca se reflecta din luna. Luna este un satelit, iar satelitii si planetele nu au lumina proprie, doar stelele au, si soarele este o stea.

| Shenn a răspuns:

Cum adica de ce nu lumineaza si luna? daca nu ar luminao crezi ca ai mai putea sa o vezi? de fiecare data cand nu este vizibila inseamna ca este in spatele partii neiluminate a pamantului, cum sa iti explic...

hmm.

>(luna)< -parte neiluminata-> (pamant)< parte luminata- (Soare)

atunci nu este vizibila luna, ea fiind in spatele pamantului.

| Shenn a răspuns:

Eu scriu parte in post si imi apare pentru, eu scriu vizibil si apare vizivil, vai de...

| Shenn a răspuns:

Chelstone,imbecilule,pamantul nu este interpus tot timpul cu luna, altfel cum iti explici luna plina sau semiluna daca soarele nu o lumineaza? sunteti batuti cu bibilia in cap, bine ca nu imi zici ca e pamantu patrat.Ai vrut tu sa faci pe desteptu' si ai iesit ditamai prostu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ce-ai mancat bre?