| belanelu123 a întrebat:

Am o întrebare deoarece vreau sa fiu pregătită pentru orice...La ce vârstă apare durerea de măsea (daca apare ) și ce cauzează durerea maselelor?(scuza ți categoria)

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu până acum nu am avut probleme și nu mă omor așa mult cu igiena orală însă nu toți suntem la fel, unii au dinții mai sensibili ca alții. De exemplu soră-mea care se spăla de 2 ori pe zi pe dinți a avut carii iar eu, care o fac din când în când nu am nicio problemă.

| xerxes1 a răspuns:

Niciodata nu o sa fii pregatita pentru orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea de masea apare daca se formeaza carii, asta in cazul in care nu iti speli dantura macar de 2 ori pe zi.Nu exista o anumita varsta sa faci carii la masele sau dinti.Totul tine de ingrijire.Dar cu cat ajungi mai tarziu la doctor in cazul unei carii sa ti-o repare, cu atat si durerile sunt mai mari.

| AlexHte a răspuns:

Pai acum depinde cat de îngrijit esti!
Adc eu am 15 ani si nu am avut vreo durere asa mare de măsele!