| mentholinks a întrebat:

Am observat ca atunci cand mai fumez cate-un pai se intampla sa
ma sperii pentru ca simt ca imi bate inima mai puternic. Dar inima imi bate mai puternic din cauza paiului sau din cauza lucrurilor la care ma gandesc din cauza paiului? Ma intreb daca prin gandire poti controla bataile inimii.

Răspuns Câştigător
| LeonardNicolae98 a răspuns:

De fapt chiar se poate sa iti controlezi bataile inimii atunci cand fumezi cate un pai. Totul se intampla in mintea ta. Te sperii ca iti bate inima in subconstientul tau. Daca tu ai impresia ca inima iti bate mai tare chiar asta se intampla. Tu trebuie sa fii optimist si sa te gandesti ca inima iti bate incet. Din ce in ce mai incet pana la normal. Totul stiu din propria esperienta. Un sfat al meu ar fi sa nu mai le incerci. De la o sperietura foarte mare poti face infarct. Cand esti "posedat" de pai.
Daca vrei sa imi dai funda bine. Daca nu mi-a facut placere sa iti raspund la intrebare...

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu ai cum. Incearca acum sa te gandesti in asa fel incat sa ti se opreasca inima de tot. Crezi ca vei reusi? Spre binele tau, nu.

| Radu284 a răspuns:

Nu conosc jargonul, ce e ala pai? Unele substante, gen marihuana, iti maresc ritmul cardiac, si pot cauza paranoia.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E normal sa creasca ritmul cardiac fiindca se elibereaza dopamina.