| SaveTheNature a întrebat:

Am si eu cateva intrebari (daca va pricepeti) Fara jigniri va rog.
-Stiu ca nu mai aveti incredere in clasa politica.(PSD PNL, PDL sau USL etc.). Toti au fost la putere si nu au facut nimic, absolut nimic.(cu mici exceptii). Intrebarile mele sunt:
1. Ce stiti despre Crin Antonescu? de ce ati vota pe cineva aliat cu PSD-ul? si care e infruntea PNL ului?(partide ce au fost la putere si nu au schimbat nimic). De ce din nou aceste 2 partide(cu tot cu hotii lor)
2. Ce stiti despre Dan Diaconescu?(in afara faptului ca a facut emisuni criticate(pentru audienta). Si a fost ceccetat insa fara nici un efect. Care sunt motivele (intemeiate) pentru care Nu trebuie sa il votam?
3. Daca esti dezgustat de clasa politica.De ce sa lasi pe cineva sa voteze in locul tau, pentu ca mai apoi sa plangi? Nu e mai bine sa votezi antisistem?
4.Nu credeti ca cele mai bune criterii pentru a alege un presedinte sunt cele care au legatura cu viata personala a subiectului: respectiv: familie, relatii, prieteni, antecedente, averi ilicite, relatiile cu oamenii simpli, relatiile cu vecinii si in general cu comunitatea.
Si lasand la oparte ce spune TELEVIZORUL nu e mai bine sa studiezi putin viata personala a candidatului inainte de a vota-sau a nu vota?

22 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

* Deci ești anti PSD, pe care orișice om normal, îl consideră partid de dreapta sau centru dreapta.
* Dan Diaconescu este un securist băsist foarte idiot dar & javră
* Ce înseamnă în mintea ta fără creier să votezi antisistem, adică să votez, un partid care nu trece pragul electoral și să fi mers degeaba la vot?
* A vota un partid care nu poate trece pragul electoral este vot irosit, dar tu dai sfaturi aberante din Marea Britanie în loc să îți vezi de treabă.
* Eu nu am votat în viața mea nici un Pd-ist sau un PDL-ist.
* Eu am cunoscut un om care după 1945, s-a retras din PCR și nu a mai fost membru de partid până în 1987 când era deja la pensie, pentru că URSS-ul l-a decorat pe derbedeul criminal Mihai Hohenzollern.
* Regalitatea nu ester o soluție pentru România, dar alegătorii trebuie să deschidă ochii pe cine votează ca președinte spre a nu mai ajunge în asemenea funcții gunoie ca:
T. B., E. C.
Nici Iliescu nu a fost bun ca președinte dar nu a fost chiar atât de catastrofă ca și Băsescu sau Constantinescu.
* Nu comentez activitatea lui Iliescu din 22.12. 1989 până în mai 1990 pentru care locul lui era în altă parte.
*

* După vreo 40 de ani, când vei citi și cărți de religie adevărată și după ce se vor mai desecretiza niște arhive, vei râde și tu ce prostii și ce aiureli gândeai și scriai pe site-uri în perioada 2011-2012.

| SaveTheNature explică (pentru MMihai):

Eu am pus niste intrebari mult prea logice pentru raspunsurile mult prea generaliste pe care le dati voi.
Si copii din fata blocului pot spune ca Diaconescu e un bou de ex. Dar tot copii din fata blocului nu stiu ce sa spuna despre Crin Antonescu, nefiind o persoana"prea publica"
Cu ce date veniti voi cand spuneti ca este un securist idiot si basist si javra?
I-ai studiat viata?
Si am mai spus. Daca esti pro -Diaconescu nu e neaparat sa fii si pro-OTV!
Asa cum eu sunt pro -Antena 3 sau pro-Pro -tv nu inseamna ca sunt fanul lui Sarbu!
Toata lumea ii arunca pietre in cap lui Diaconescu.Dar astrfel de pietre le merita si Ponta, si intr-o masura mai mica si Crin Antonescu-pentru discursurile arogante pe care le au. si mai ales si mai ales si mai ales pentru ca s-au unit pentru a prelua puterea! Mi-e scarba si de astia. Cu PSD-ul sa te aliezi? Il admiram inainte-acum mi-e greata de el.Caci degeaba vor fi astia 2 (Ponta si Antonescu la conducere) daca au in subordine o sleahta de hoti.
Daca Antonescu iese presedinte stim BINE ca Ponta va fi prim -ministru.
Ponta prim-ministru? Arogantul ala? Ponta=Nastase=Iliescu pentru mine.Caci a fost crescut de ei.
Ceea ce cer eu-e ca voi sa ma convingeti sa nu-l votezi pe Diaconescu facand abstractie de OTV!
Caci toate posturile sunt OTV-izate inclusiv Antena lui Voiculescu cu Acces direct,si Un show pacatos,
Convinge-ma ca Diaconescu e un hot,un magar, un sarlatan, un basist! Facand abstractie de OTV! si patrunzand in viata lui personala si mai ales in relatiile cu oamenii simpli!

| NuDauFunda a răspuns:

1) PNL nu a fost la guvernare prea mult timp, iar cand a fost si-a facut treaba mai bine decat alte partide. Crin Antonescu e un bun orator si diplomat, ceea ce l-ar face un presedinte bun. Asta, desigur, daca nu-si baga coada unde nu-i fierbe oala, cum face Basescu.

2) Diaconescu vine cu promisiuni in care nici el nu crede. Adica, ar fi culmea sa creada cineva. Tre' sa fii aerian total ca sa crezi ce spune. Ca sa nu mai spun ca e posibil sa aiba blat cu Basescu. Din pacate va strange multe voturi.

3) Trebuie mers la vot, ca sa se reduca efectele fraudelor (in special ale PDL-ului, ca el e la putere).

4) Nu cred. Adica Basescu e familist, da' asta nu l-a oprit sa-si dea si lui si fiica-si o casa, s-o faca pe cealalta europarlamentar. Ca sa nu mai spun de chestiile extra-familiale pe care le-a facut... Acuma Ponta si Antonescu n-au antecedente intr-ale chestiilor ilicite, dar sunt si in PNL si mai ales PSD multi hoti.

PS: perceptia 'pdl=usl=aceeasi mizerie' e o mare amenintare la adresa statului.

| SaveTheNature explică:

Sunt foarte relaxat in Londra cu un salariu de 1900 de lire sterline pe luna. Sincerhappy.
-Am si iesit la proteste aici in Londra in semn de solidaritate cu cei din tara.(pentru acei oameni am toata stima)-oameni adevarati nu mamaligi.
-Si pentru ati trimite putina relaxare de la mine afla ca NU sunt fan OTV deloc.(urmaresc Antena 3 si Pro TV- Dar asta nu inseamna ca sunt fan Voiculescu si nici Sarbu.winking Insa voi vota cu Dan Diaconescu pentru ca imi place mai mult decat ceilalti candidati SIMPLU.
Crin Antonescu e deja Psd-ist pe jumatate. Cine ar fi atat de DOBITOC sa voteze cu aceleasi partide pline de hoti?
Anarhist da! ca altfel mai aveti de asteptat 100 de ani pana sa ajunga Romania macar la nivelul Poloniei care in cativa ani a ajuns muuuuult deasupra Romaniei.
Cateodata stau si ma gandesc cum de sunt romanii atat de PROSTI incat sa se lase calcati in pcicioare in halul asta.
Si cat scrie presa de aici despre nepotismul,coruptia, hotia, frauda si birocratia din Romania.
Cred ca faci parte din categoria mamaligilorlaughing)

| alexeanca a răspuns (pentru SaveTheNature):

In Londra si castigi 1900 de lire pe luna? Dai cu matura sau ce faci? Mai mamaligar ca tine nu e unul pe aici! Ia scuteste-ne de efortul de a vota pentru noi si ramai cu englezii tai imputiti!

| SaveTheNature explică (pentru alexeanca):

Nu stau cu englezii. caci sunt imputiti, Dar stau cu tara mea Romania. si cu oamenii de calitate cei liberi cei care ies in strada si isi spun cuvantulwinking
Pentru 1900 de lire pe luna sunt tehnician topograf.Doar atat imi dau numaio 1900 de lire asta e-poate ca sunt roman si nu reusesc sa pun deoparte decat vreo 1200 pe luna ca restul se duc pe chirie, mancare, imbracaminte utilitati, si cresterea copilului.
Voi reveni bineinteles in Romania sa deschid o afacere insa voi avea mare grija sa nu angajez Basisti si nici Mamaligiwinking.
Basistule!

| SaveTheNature explică:

Setting out Engineer happy
Vad bine de ce e Romania jos. Multi dobitoci. Unde lucrezi tu pun pariu si inca 10 pariuri ca nu faci 2 lei. Caci esti o simpla mamaliga incapabila.
Cred ca esti un Pupimbasist! Basistulelaughing) I-al pe Base si aruncati-va la gunoi.
Si inca ceva.Din cauza atitudinii celor ca tine tara sta jos,foarte jos. Ca esti pe o linie moarta, sec, mamaligos.
Bravo tine-te tare ca ai sa ajungi acolo unde iti e loculwinking

| klaws007 a răspuns:

Ceea ce spui tu e chiar f bine. Referitor la treaba cu partidele politice, eu aici pentru primar votez pnl pentru ca aici in orasul meu chiar au facut ceva. in ceea ce priveste parlamentarii, in toamna o sa votez fie cu ecologistii, fie cu Vadim Tudor pentru ca acestia nu au mai fost la guvernare si vreau sa vad ce vor face si ei, poate daca scapam de actualele partide, o sa avem si noi o viata mai buna.

| NuDauFunda a răspuns (pentru klaws007):

Eu am incredere in Remus Cernea, dar din pacate la noi daca nu esti partid cu state vechi (PDL, PSD, PNL), nu ai un lider vulcanic si partid 0 (PNG, PRM), sau nu ai o propaganda pe care sa fie si Goebbels invidios (PPDD) nu te voteaza nimeni.

| klaws007 a răspuns:

Eu raman la ideea pe care am scris`o mai sus
"Ceea ce spui tu e chiar f bine. Referitor la treaba cu partidele politice, eu aici pentru primar votez pnl pentru ca aici in orasul meu chiar au facut ceva. in ceea ce priveste parlamentarii, in toamna o sa votez fie cu ecologistii, fie cu Vadim Tudor pentru ca acestia nu au mai fost la guvernare si vreau sa vad ce vor face si ei, poate daca scapam de actualele partide, o sa avem si noi o viata mai buna. "

| klaws007 a răspuns:

Eu tocmai ce am spus ca in toamna votez cu ecologistii sau cu vadim.

| Paprik a răspuns:

Voteaza-l tu pe diaconescu!
Vrem monarhie! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, muta-ti postarile de genul asta la categoria "Legislatie, Politic & Social". Esti greu de cap, ce nu intelegi? Vrei sa-ti trag niste dumnezei, incapatanatule?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Fa o cerere la patronul TPU. sau raporteaza intrebarea.Trebuie sa te invat eu?
Postez intrebarile unde doresc. La politic -social nu prea se inghesuie nimeni sa raspunda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Asta inseamna nesimtire! Daca esti nesimtit, de ce rogi userii sa nu te jigneasca?
Invata sa scrii cat de cat corect, apoi fa un autodenunt adminului! Spune-i ca tampitu' de Kronstadt nu te lasa in pace, fiindca esti submediocru.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Tu ai luat foc nu eu. Nu dormi noapte tu de la postarile mele.Paraca ar fi site-ul tau.
Sa fii sanatos daca nu iti comvinewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Si totusi, de ce esti nesimtit?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt nesimtit, dar iti raspund cu aceeasi moneda.
Istoria este o -stiinta? da?
Filosofia-este o stiinta da?
Crin Antonescu este istoric si filosof da?
Crin Antonescu este politician da?
Concluzie:Intrebarea mea este ideala pentru sectiunea Stiinta si Filosofie.
Si ti-am mai spus: la sectiunea Politica nu prea da nimeni.Am mai pus intrebari acolo, si nu prea raspunde nimeni.Aici primesc raspunsuri. Multumesc pentru intelegere.
Vezi? Nu sunt nesimtit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Vad! Esti!

| klaws007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai krostandt, daca ma uit mai sus, chiar tu spuneai ca ii "tragi niste dumnezei" lui peacein heaven pentru ca nu iti place intrebarea lui

| vasilicalambru a răspuns:

1. Parerea mea e ca Crin Antonescu are un discurs tipic unui politician roman, cand i se pune o intrebare mai dificila la emisiunile la care se tot duce, da un raspuns ocolitor. Din cate am inteles eu, nu prea da pe la parlament, e cam chiulangiu. A terminat o facultate de istorie la care a ramas repetent 2 ani, dar cica intentionat. Nu am o parere deloc buna despre el.
2. Dan Diaconescu face reclama la biscuiti pe postul lui de televiziune.
3. Cum adica sa votezi antisistem?
4. Ba da, dar nu ai cum sa afli asemenea detalii.
Daca o sa incerci sa cauti informatii despre un candidat la presedintie, nu o sa gasesti decat ce a vrut el sa se afle despre el.

| Parvu_Adrian_1991 a răspuns:

Sincer, mi se pare periculos sa votezi cu persoane care sunt pur si simplu megalomane, sa votezi un partid care are in denumirea sa numele unei persoane in viata. Mie imi este de-ajuns acest motiv, pentru a imi exprima neincrederea.

Eu stiu ca in timpul mandatului PSD, salariul mamei in lei(simpla bugetara) a crescut de peste 4 ori, dupa cum arata cartea de munca. Dolarul in 2000, era 2, 4679, fata de cel din 2004, de 2. 9013, amandoua valori din luna noiembrie.

In perioada 2004-2012, cat timp a fost Basescu, salariul mamei nu a crescut deloc, in functie de valoarea raportata la euro, a scazut, mai ales dupa taierile din sistemul bugetar.