| CRETULINA212 a întrebat:

Am si eu o curiozitate.Ce parere aveti de demoni?

Răspuns Câştigător
| Termopile a răspuns:

Ceva pe care numai credința în Dumnezeu îi poate alunga, pentru creștini ei sunt ca lupul pentru ciobani, lor le plac în special atei și sataniști și scopul lor este de a atrage spre diavol pe credincioși cum face asta :
1)Îi atrage cu lucruri materiale, ca să îi îndepărteze de Dumnezeu, le promite tot felul de lucruri și ei se separă de Dumnezeu
2)Îi prostește cu tot felul de teorii idioate de genul:Big Bang, teoria evoluției, etc
3)Îi atrage cu tot felul de religii noi de rahat, cea mai cunoscută fiind New Ageul.
Mulți nu cred și zic că sunt tâmpenii dar e 100% adevărat, degeaba se ascund atei, sataniști si ăia din New Age după deget și o tot dau da gard degeaba ăsta e adevărul.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fantezii umane atat

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o parere. Ei au existat in povesti si au ramas la acel stadiu.

| Bizon95 a răspuns:

Sunt indispensabili pentru warlocks!
https://www.wowhead.com/warlock

| Theo94 a răspuns:

Ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A existat un serialpe discoverydespre fenomene paranormale acolo era vorba de o casa bantuita esentialul este ca la sfarsitul povestii s-a dovedit ca demonul ce bintuie casa nu e altul decat proiectia fricii pe care a avut sotia.In esenta daca ti-e frica mereu mereu si te gindesti la rele atragi la ceea ce te gindesti mereu esti energie esti vibratie si atragi energia vibratia potrivita tie.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

A spus demoni, NU fantome
https://dexonline.ro/definitie/demon
definitia cea mai comuna (trecand peste jocuri si alte chestii) este un spirit malefic care poate sa aiba corp dar prefera sa posede pe cineva
asa ca in filmul:
Season of the Witch (2011)
https://www.imdb.com/title/tt0479997/

| CRETULINA212 explică (pentru Bizon95):

Mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Ok dar era vorba intr-un episod si de un posedat.Erau si fantome dar si posedati subiectul varia de la un episod la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'demonii' nu e nimic wo wo, acest termen a fost folosit de mult timp in psihologia veche care presupunea ca corpurile oamenilor sunt posedate de spirite sau energii negative, mai nou folosim alti termeni cum ar fi ca persoana aia poate avea probleme psihice. Cand vezi cate un boschetar ca vorbeste singur pe strada, cel mai probabil e posedat de demoni sau alte magarii care le fac oamenii...inconstient.

| Raizing a răspuns:

Si, de fapt, se spune ca... serios, legaturile dintre om/demon pot fi vazute uneori.Actiunile -Demonice- dau in vileag pierderea nu numai a ratiunii, ci pana si a celor mai elementare instincte, chiar si a instinctului de conservare! in starea aceasta, el se poate sinucide! noaptea si ziua o intristare si o suferinta inexplicabila ii sfasie inima(semn ca are demon in el)

| CRETULINA212 explică:

Eram curioasă caci am auzit multă lume vorbind de iei. Si in plus, fantomele stiu ca nu exista.