| Sawarekh a întrebat:

Am si eu o intrebare de logica elementara...

Legat de razboi, cum de mai exista oamenii si inca multi in Romania care inca sustin principiile Rusiei, Putin.

Adica, nu este clar ca el a trecut de orice ratiune si incalca tratate pe care Rusia le semnase acum mult timp, iar cum le incalca fara probleme.

Observ ca toti conservatorii din Romania spun aceleasi lucruri:

Ca Putin nu doreste sa asculte de papusarii mondiali si ca Rusia trebuie sa isi recupereze teritoriile pe care le avea acum sute de ani.

Dar nu au semnat un pact de pace din punctul asta de vedere?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Totul e propaganda. Știi de ce a reușit Hitler sa conducă Germania? Goebbels a fost un artist in ce privește propaganda. Daca nu mă înșel, au fost cei mai tari la capitolul asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista oameni care gândesc așa din mai multe motive. Unii sunt plătiți pentru asta, vezi partidul cu nume de metal prețios, sunt oameni obligați politic să facă asta, vezi unele televiziuni sau pur și simplu sunt oameni care nu s au putut adapta sub nicio forma democrației și capitalismului și doresc doar un stăpân care sa le facă lucruri în schimbul obedienței

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar nu au semnat un pact de pace din punctul asta de vedere?
Cine cu cine?

| Drimmero a răspuns:

De prosti, pe scurt.

| T0T a răspuns:

În realitate nu există „ăla bun" sau „ăla rău", așa cum nu există principii morale sau ideologice absolute (și ar fi un dezastru să existe). Atunci când viziunea se uniformizează, înseamnă că ăla rău s-a materializat și a câștigat. Mulțumește-i sorții că nu s-a ajuns acolo, încă.

| Wr3nch a răspuns:

Ei vor calea usoara, si fac aceiasi greseala pe care au făcut-o alții cand Germania a invadat Polonia. Cred ca daca servim Ucraina pe tava Rusiei Putin o sa zica "mersi, pup" si se opreste acolo. Fara sa accepte ca putin doar testeaza apele pentru a anexa mult mai multe teritorii.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Wr3nch):

Ce alte teritorii să mai anexeze? Polonia și țarile baltice sunt în NATO iar Finlanda e în curs de aderare, iar Putin nu e așa suficient de nebun să atace NATO, pentru că asta înseamnă să intre în război cu America.

| Holiday a răspuns:

Sunt doua categorii care fac asta. Unii din anumite interese politice, pe care sa le transforme apoi in avantaje financiare, iar unii pur si simplu de imbecili. Discutia e lunga, dar pe scurt, asta e situatia cu astia.

| EliLeli a răspuns:

Exista multi oameni prosti peste tot. Cum de mai sunt? Asta este propaganda rusa de multi ani incoace. Sunt cretini.

| Dvi2002 a răspuns:

Care sunt astia care zic asa?

| Sawarekh explică (pentru Dvi2002):

Peste tot, si culmea, in general sunt numai crestini si conservatorii.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Ei nu realizeaza ca pe aceeasi logica Rusia trebuie sa ia si Basarabia.