| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut multi oameni spargindu-se-n figuri, cazinouri, pensiuni, hoteluri sau alte componente ale modernismului contemporan. Nu ca n-as fi avut resurse financiare, caci deocamdata nu pot sa ma pling, dar care ati incercat vreodata natura la adevarata ei valoare? Vreau sa spun, sa mergi cu picioarele goale prin roua diminetii, sa iesi afara in intimpinarea furtunii sau a ploii, sa alergi inaintea viscolului si a zapezii si, intr-un cuvint, sa fii una cu natura?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Aici ai perfecta dreptate... Natura este unica si ceea ce poate crea si iti poate oferi Mama natura nu-ti poate oferi niciun cazino sau loc de fite din lume.

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Este super frumos ce spui tu.
Nu am mers niciodata dimineata prin roua, nu am avut cum, desculta prin ploaie pe strada, cu sandalele in mana am mers, prin Bucuresti pe la 12 noaptea, de ploaie, viscol si zapada nu am dus lipsa din cauza serviciului, aici am fost vreo 30 de ani una cu natura, asta nu insemna ca nu iubesc toate anotimpurile, cat despre spargeri in figuri nici nu poate fi vorba ca nu ma sparg prea bine nici in bani.
Eu am inteles perfect ce ai vrut sa spui, a murit de mult romantismul... tu cred ca esti ultimul romantic, ramai asa si vei fi mereu tanar.

| hashe86 a răspuns:

Imi place ce spui tu acolo si din fericire trebuie sa recunosc ca am mai cunoscut oameni care inca mia apreciaza frumusetile simple ale naturii. ce i drept destul de putini.
multe din cele enumerate de tine le am incercat si eu, asta deoarece am avut norocul sa mi petrec copilaria la tara, unde se stie ca oameni traiesc mult mai aproape de natura.
cat despre sparul in figuri ai mare dreptate, toata lumea se straduieste sa epateze cat mai mult si sa aratae tuturor ca isi permit mai multe decat ii tine buzunarul.

| mircea a răspuns:

Da, eu am incercat si este excelent. Daca accepti natura asa cum este, inseamna ca te accepti pe tine insuti de fapt asa cum esti. Si este ceva demn de luat in seama, pentru ca insemna se te cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai harciog? da cerul nu e frumos? cerul noaptea can se duc ochii si nu se mai opresc privind in sus si aratandune caaaaat santem de mici intr-un univers atat de mare.si ce frumoase sunt stelele. da... tu... te uiti?