| TudorNaruto a întrebat:

Andreea e a 13 planeta dintre cele 9 planete evidentate de oameni, aceeasta intrebare e codata care ma ajuta sa o decodez dau funda

a 13 planeta e de dimensiunea Terrei, poate fi locuibila dar nu se aflta in sistemul nostru solar

Răspuns Câştigător
| Schmuky a răspuns:

Nu cunosc numele, dar am auzit ca astronomii au descoperit o planeta departe de noi, la app 3 ani de aici (ani omenesti) care se incadreaza in toate masuratorile pentru o noua planeta cu o singura exceptie... nu se roteste.

3 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Luind dupa distanta fata de Soare, a treisprezecea planeta este Eris.
Eris este o planeta pitica( dwarf planet), si face parte din grupul de 5 dwarf planet(Ceres, Pluto, Haumea, Makemake și Eris).

| Andrei7520152 a răspuns:

Andreea e a 13 pasare, iar cele 9 planete sunt porci. Porcul poate zbura? dar de ce nu poate zbura? de ce porcul nu poate sa pasare si pasarea nu resuseste sa porc? Pasarea poate zbura la Andreea? Porcul poate! Cum? prin cele 9 planete!

E un mesaj codat. Vei gasi raspunsul inaintru. poti s'o decodezi?

daca nu, atunci intreaba aici http://www.tpu.ro/adolescenti

| NOBODY a răspuns:

Tot ce știu e că am un amic pe planeta aia