| Pamanteanul a întrebat:

Animalele se gândesc la trecut și viitor sau trăiesc în prezent pe pamant? Au amintiri și se gândesc la ce va fi în viitor?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba si tu o maimuta, poate iti spune.

| Simpatic a răspuns:

Cine poate ajunge asa de departe incat sa citeasca gandurile animalelor?
In trecut si prezent cu siguranta gandesc, in viitor nu poate sti nimeni.

| doctorandus a răspuns:

Sunt animale care-si fac provizii, care-si fac un plan cum sa prinda alt animal (prada), etc.

| wildthing a răspuns:

Un animal care te recunoaste, evident ca are amintiri, altfel nu si-ar aminti de tine. Atunci cand vine ora sa scoti cainele la plimbare sau sa-i dai de mancare, ai vazut ca el stie, anticipeaza, deci e de asemenea evident ca are abilitatea de a se gandi la viitor.

| DarthNiger a răspuns:

Iti dai seama ca noi oamenii nu avem de unde sa stim acest lucru fiindca nu ne pot spune

| DonEduardo a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele nu au fost lăsate pe pământ cu așa mentalitate. Ele au în minte hrană, apă, adăpost, reproducere, dezvoltarea speciei.Nimic altceva.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu știu. Cățeaua mea nu vrea să-mi spună. Doar mănâncă, bea apă, face pipi și caca, plus că te rupe dacă este intri în zona ei.

Răspuns utilizator avertizat