| LiveView a întrebat:

Ar putea un alt razboi rece sa opreasca incalzirea globala?

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

În acest mod ar dispărea focile ca tine.

| sublime89 a răspuns:

Un razboi nuclear ar cam opri incalzirea globala, pentru ca ar genera ceea ce se cheama "iarna nucleara". Insa asta nu ar fi tocmai o veste buna pentru omenire.

| LostInPark a răspuns:

Chiar ai un pic de logica in postarea ta.Un razoi rece ar insemna tatonari si tensiuni intre marile puteri ale lumii.Pe un asemenea front de lucru cred ca industria ar avea de suferit, iar mediul numai de castigat.Bine, asta ar insemna sa mai murim si de foame, dar e oky pentru ursii polari, vulpi, codul morse ar avea din nou habitat sau habitaclu propice. tongue

| Alexandra4500 a răspuns:

Depinde cat de rece estewinking... laughing

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Imi plac intrebarile tale de la stiinta&filosofie. laughing