| Ramona45 a întrebat:

As vrea sa aflu mai multe despre tot ce tine de cer, galaxie, stele, alte planete.îmi puteți recomanda o carte sau ceva cu imagini?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Documentare in limba romana, cartii tot ce vrei http://documentare-online.blogspot.ro/

| T0T a răspuns:

Cred că ar merge un documentar. Am fost premiat de Discovery cu o serie de DVD-uri cu Stephen Hawking pe care o recomand și din care făceau parte:
-Marile întrebări ale omenirii cu Stephen Hawking
- 2 DVD Prin tainele Universului cu Stephen Hawking.

Sunt bune pentru a îți crea o viziune per ansamblu asupra lucrurilor. După te poți informa mai mult despre ele de pe net. Unele chestiuni de acolo fac apel la niște teorii cam trase de ureche însă în principiu sunt foarte ok.

| T2LS a răspuns:

Ce vrei să aprofundezi mai bine?

- Recomand documentarele Discovery. Le poți găsi pe internet. Singura problemă este că sunt în engleză, cele mai multe dintre ele.

| Ramona45 explică (pentru T2LS):

Pai vreau sa stiu mai multe despre univers

| RAY a răspuns (pentru Ramona45):

Pe site sunt in romana documentare discovery